DŮM

Zateplování budov – Důvody ekonomické i technické

Chystáte se zateplovat budovu, ale nevíte, zdali se to opravdu vyplatí? Pak věřte, že ano. Důvodů proč to udělat je hned několik.

 

Ekonomické a technické

Ze začátku je rozdělme do dvou hlavních kategorií, a to na ekonomické a technické. Jak již ze slova ekonomika vyplývá, ekonomické důvody poznáte hlavně ve své peněžence, jelikož zateplováním se snižují provozní náklady za vytápění. Oproti tomu technické důvody nabývají reálnou hodnotu při dodatečném zateplení budov, kde se samotným zateplením zlepšuje její fyzický stav. Zároveň se pak díky tomu zvyšuje i tržní hodnota objektu a investice do zateplení budovy je při stoupajících cenách energií výhodná.

Potvrzeno teoreticky i prakticky

Možná, že se budete divit, ale teoretickými výpočty i praktickými měřeními bylo dokázáno, že úspora energie na vytápění po těchto úpravách je 40 až 60%, což při úměrném růstu ceny za tepelnou energii znamená průměrnou návratnost této investice přibližné za 10 let

        

Jsou ještě nějaké výhody zateplování? Samozřejmě!

Vedle samotné úspory energie přináší zateplení ještě mnoho dalších výhod. Snižuje se spotřeba paliv i znečištění ovzduší, dále se zkracuje topný cyklus a zvyšuje se akumulace tepla ve zdivu. Zateplení budov plně vyloučí vznik trhlin u vnějšího pláště a úplně vyloučí také vznik tepelných mostů v místech nosníků, stropů a tak podobně. Zároveň však nedochází ke zmenšení obytného prostor. Díky zateplení se Vám poté otevírají i možnosti nového architektonického řešení fasády.

A od koho si nechal budovu zateplit?

Nejlepším řešením bude oslovení firmy Panel projekt, která má na svém kontě již mnoho zdařilých zateplení a nasbírala si za svou dobu působnosti mnoho zkušeností. Pro více informací navštivte jejich internetové stránky www.panel-projekt.cz.

Související příspěvky

Jak vypadá moderní koupelna?

redakce

Stavba komínu pokaždé předchází stavbě topného tělesa

redakce

Umělý kámen od SiluSTONE a nejen to

redakce