INSPIRACE

Toužíte po vlastní sauně? Není to tak složité, jak by se mohlo zdát

Lidé milují saunování již po několik tisíciletí, přičemž se není čemu divit. Tato oblíbená kratochvíle má totiž celou řadu pozitivních účinků nejen na naše tělo, ale i mysl. V dnešní době jsou přitom její benefity vědecky dokázané a masově doporučované. Přesně proto jsou v kurzu domácí sauny. Jak ji postavit a co budete potřebovat?

Finská sauna

Naprostou klasikou je samozřejmě finská sauna, jež se poměrně snadno realizuje a nestojí zbytečně moc peněz. Zároveň nezabírají téměř žádný prostor, protože nejmenší provedení mají podobný půdorys jako sprchy. Rozhodně tedy nemusíte bydlet v zámku, abyste si dopřáli spoustu zdravotních benefitů.

Základem všeho jsou vhodně zvolené druhy dřeva, které vám zajistí perfektní tepelnou izolaci i odolnost proti vysokým teplotám. Nezapomeňte ani na izolaci (klasické PIR desky s hliníkovou folií). Kamna mohou být buď na dřevo, či elektrická. Ověřenou volbou jsou produkty od výrobce Harvia.

Venkovní sauna

Svou slávu si zasluhuje i venkovní sauna, kterou pohodlně umístíte kdekoliv na zahradě, ideálně však vedle bazénu. I v tomto případě platí podobná pravidla, jako u vnitřní varianty. Nejlepším dřevem pro dané účely je buď smrk, borovice, osika, nebo cedr.

Jak dosáhnete opravdu kvalitní sauny s dobrou izolací tepla a dlouhou životností? Odpovědí jsou ověření řemeslníci, již se na danou oblast zaměřují. Nejen v naší zemi, nýbrž i na Slovensku patří mezi největší hráče na trhu hlavně známá společnost Sauny Vital. Ta již od roku 1999 vyrábí příjemné prostory k odpočinku na míru.

Na jejích webových stránkách najdete celou řadu referencí, na jejichž základě získáte potřebnou inspiraci. Každý projekt je však jedinečný, a tak se vyplatí spíše použít některý z uvedených kontaktů a domluvit si nezávaznou konzultaci.

Související příspěvky

Umělý kámen je oblíbený u architektů…

redakce

Buď sám sobě makléřem

redakce

Hledáte bukový nábytek? Najdete jej na nabytek-v-kostce.cz

redakce