INSPIRACE

Nová paneláková kuchyně? Inspirujte se fotogalerií

Pokud plánujete realizaci kuchyně v paneláku, jistě jste už přemýšleli nad tím nejdůležitějším – jak do stísněného prostoru dostat vše, co k pohodlnému vaření budete potřebovat. Při rozmýšlení se proto inspirujete v tomto článku a fotogalerii. 

Při řešení panelákové kuchyně si můžete pomoci několika triky. Například vybourání příčky mezi kuchyní a obývacím pokojem je sice trendem poslední doby, ne každý prostor to však dovoluje. Opticky tak prostor můžete spojit alespoň sjednocením podlahy v obou místnostech a navodit tak prostornější dojem.

 

Tip: Pokud je vaše paneláková kuchyně stísněná a chcete se dobře najíst, využijte těstoviny Brno Caruso a ochutnejte pravé italské těstoviny v pohodlí vašeho domova

 

Také odlišnou výmalbou stěn a stropů lze dosáhnout dojmu větší místnosti. Dvě tmavší stěny naproti sobě místnost prodlouží, strop světlejší než stěny ji protáhne do výšky, prostor otevřou i dvě různé barvy na stěnách vedle sebe. Do malých prostor se také nejvíce hodí světlé barvy nábytku, vhodné jsou také pastelové barvy a dekory dřeva. Čím světlejší odstíny zvolíte, tím více prostor opticky rozšíříte.

 

Tip: Pokud se o vhodném výběru barev chcete dozvědět více, přečtěte si článek: Jak vybrat barvu kuchyně.

 

Důležité je také maximální využití malého prostoru, například rohovými skříňkami a dobře promyšleným řešením všech dalších úložných prostor. V případě, že potřebujete maximálně využít prostor, lze horní skříňky rozdělit do několika řad a umístit je až po strop. Trendem je bezúchytkové otvírání, používání širokých kontejnerů a především vestavné spotřebiče, které šetří mnoho místa.

 

Fotogalerie malých kuchyní

Nic o designu nepoví víc, než samotné fotky. Podívejte se na různá provedení a vyberte si styl, který vám nejvíce vyhovuje a ve kterém se budete cítit nejlépe. Poté můžete navštívit kuchyňská studia Gorenje, kde s vámi váš nápad dotáhnou až do zdárného konce, od prvního návrhu až po samotnou realizaci.

[easy_image_gallery gallery=“797″]

Tip: Líbí se vám řešení panelákových kuchyní? Rádi byste se podívali na další? Navštivte fotogalerii malých kuchyní Gorenje, ve které naleznete ještě mnohem více inspirace.

 

Související příspěvky

Konkrétní příklad úspor financí za vytápění

redakce

Investice do nemovitosti je jedním z nejúčinnějších léků proti inflaci

redakce

Ochraňte pergolu kvalitním nátěrem

redakce