INSPIRACE

Víte, že myčka nádobí výrazně šetří vodu?

Na rozdíl od ledničky a pračky, které vlastní většina domácností, není myčka nádobí v našich domácnostech tak samozřejmá. Znáte všechny důvody, proč si ji konečně také pořídit?

Při výběru myčky existuje několik faktorů, na které si musíte dát pozor. Potom už však čerpáte pouze výhody. Pozor na hlučnost (ideálně kolem 40 dB), na dobré uspořádání vnitřního prostoru a energetickou třídu, aby se vám ušetřená voda nevrátila v účtu za elektřinu. V tomto článku se však budeme věnovat nesporným výhodám, které nabízí.

 

Spotřebujete méně vody

Myčka nádobí skutečně spotřebuje výrazně méně vody. Průměrně pouze čtvrtinu vody, kterou použijete při mytí v dřezu. Optimální spotřeba s myčkou nepřesáhne 12 litrů, což je oproti průměrným 40 litrům na ruční mytí významná úspora a jedním z hlavních argumentů, proč si myčku pořídit.

Tip: Pokud chcete opravdu úsporné spotřebiče s dokonalým mytím a sušením, podívejte se na myčky nádobí 45cm od výrobce MORA.

 

Nemusíte utírat nádobí

Nikdo nemá rád utírání nádobí a mnozí ho proto raději nechávají oschnout u dřezu. Tím se sice ušetříte práce, na nádobí však vzniknou zaschlé kapky a stejně vás bude čekat jejich leštění. A právě této vlastnosti vás myčka zbaví, jelikož kromě mytí i suší.

 

Myčka nádobí desinfikuje

Myčka nádobí používá tak horkou vodu, že byste v ní ruce neudrželi. Právě proto je mnohem lepším prostředkem k desinfekci bakterií. Mytí nad teplotu sedmdesáti stupňů již má sterilizační účinek, při kterém se dají desinfikovat například i dětské lahvičky a jiné nádobí, takže myčku oceníte i pokud máte děti nebo domácí zvířata.

 

Nádobí bude lépe umyté

Právě kvůli použití teplejší vody bude nádobí z myčky lépe umyté, než kdybyste ho myli ručně. Zatímco běžná teplota vody používaná při mytí v dřezu je zhruba čtyřicet stupňů, myčky používají vodu teploty až osmdesát stupňů, čímž dosáhnete výrazně lepších výsledků.

Tip: Chcete ve vaší domácnosti šetřit ještě více? Přečtěte si článek: Jak ušetřit za energie v kuchyni?

 

Ušetříte své ruce

Žádný saponát pokožce nesvědčí a některé jsou k ní vyloženě agresivní. S myčkou nádobí to však odpadá a s žádným čistícím prostředkem do přímého kontaktu již nepřijdete.

 

Budete mít pořád uklizeno

Velkou výhodou myčky nádobí je praktická možnost ukládání špinavého nádobí ještě před samotným mytím. Na dřezu se vám tedy nebude povalovat žádné nádobí, protože bude elegantně ukryto uvnitř myčky. Kuchyň tak bude stále dokonale uklizená.

 

Zvládne to každý…

Máte doma děti nebo partnera, který po sobě nikdy neumeje ani skleničku? Vložit ji do myčky už snad zvládnou!

Související příspěvky

Kde v Olomouci vybrat tu správnou podlahovou krytinu?

redakce

Ceny chat opět stouply, jaký bude mít situace vývoj?

redakce

Slunečník Prostor splní vše, co slibuje

redakce