TIPY

Znáte všechny funkce moderních chladniček?

Základní funkce chladničky je jasná – udržet potraviny v chladu čerstvé. Pokrok však jde rychle dopředu a moderní chladničky jsou prakticky nabité doplňkovými funkcemi. Některé z nich možná znáte a některé vás překvapí. Pojďte se na ně společně podívat.

 

Antibakteriální ochrana

Všude jsou nějaké mikroby a bakterie a právě lednice je jimi prakticky nabitá. Mikroby mohou zapříčinit kažení potravin, nepříjemný zápach, plíseň a také vážné zdravotní problémy.

A právě s tímto bojuje technologie antibakteriální ochrany lednice. Její vnitřní plocha je pokryta směsí obsahující stříbro, které tvorbě bakterií zabraňuje. Tato vrstva je neviditelná a odolná proti všem čistícím přípravkům, prakticky o ní ani nevíte.

 

Technologie NoFrost

NoFrost je další z moderních technologií, která šetří čas i energii. Dříve vytvářely mrazáky a lednice pro chlazení a mrazení opravdový led, který však snižoval účinnost a bylo jej nutné pravidelně odmrazovat, aby v lednici nezabíral mnoho místa.

Díky systému NoFrost ventilátory rozptylují v lednici suchý vzduch, který žádný led neprodukuje. Uložené potraviny proto nejsou vystavené žádné vlhkosti, šetříte místo a neutíráte mokré poličky.


Tip: Technologii NoFrost tedy znáte, ale víte, že existuje i její vylepšená varianta? Podívejte se na informace o nové technologii NoFrost Plus.


CrispZone s Humidity Control

Jinak řečeno – velká zásuvka pro ukládání čerstvého ovoce a zeleniny. Pomocí systému HumidityControl je možné seřizovat úrovně vlhkosti uvnitř zásuvky CrispZone. Ovoce a zelenina zůstávají déle čerstvé, svěží a zachovávají si své vitamíny.

 

Technologie IonAir

Tato technologie věrně napodobuje přirozený proces ionizace a vytváří v chladničce svěží vzduch. Ten je poté větráky hnán po celém vnitřním prostoru a výrazně tak prodlužuje trvanlivost uložených potravin.

 

Párty mód

Pokud čekáte návštěvu na poslední chvíli, tato funkce se vám bude opravdu hodit. Díky ní je možné láhve s pitím zchladit za výrazně kratší dobu, bez nutnosti vložení do mrazáku a rizika prasknutí lahví. Například láhev vína tak s přehledem vychladíte do 30 minut.

 

Prázdninový EcoMode

Pokud odjíždíte na dovolenou, tato moderní funkce se postará o úspory energie. EcoMode sníží výkon chladničky a přesto bude udržovat stálou teplotu.


Tip: Moderních funkcí je mnoho a to zde dokonce nejsou vyjmenovány všechny. Pokud vás zajímají i další užitečné funkce přečtěte si článek: Vlastnosti chladniček a mrazniček.


Technologie FrostLess

Tato technologie omezuje tvorbu ledu a potřebu manuálního odmrazování až o 50 %. Kromě toho, že budete mít méně práce s odmrazováním, odpadne vám také většina práce s úklidem lednice. Méně ledu znamená méně vlhkosti, méně mokrých polic a čisté vnitřní stěny.

 

DynamiCooling

Je vylepšená verze ventilačního systému, který vhání vzduch dynamicky a udržuje v celém prostoru rovnoměrnou teplotu. Také významně přispívá k úsporám energie.


Tip: Funkce jsou sice důležité, ale pokud vybíráte novou lednici, zajímat vás budou i jiné parametry. Především velikost, úspory a typ lednice jsou tím, co rozhodne. Proto si přečtěte i článek: 10 tipů jak vybrat vhodnou lednici.


SimpleSlide police

Lednice by měla být využita na maximum a pokud jste větší rodina, budete rádi za každé místo navíc. A přesně to poskytují SimpleSlide police ve dvířkách, které lze libovolně posouvat.

Související příspěvky

Ekologické látky na rolety

redakce

Jak na internetu koupit kvalitní plechovou garáž za slušnou cenu?

redakce

Kde si výhodně půjčit před výplatou

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.