TIPY

Znáte všechny funkce moderních chladniček?

Základní funkce chladničky je jasná – udržet potraviny v chladu čerstvé. Pokrok však jde rychle dopředu a moderní chladničky jsou prakticky nabité doplňkovými funkcemi. Některé z nich možná znáte a některé vás překvapí. Pojďte se na ně společně podívat.

 

Antibakteriální ochrana

Všude jsou nějaké mikroby a bakterie a právě lednice je jimi prakticky nabitá. Mikroby mohou zapříčinit kažení potravin, nepříjemný zápach, plíseň a také vážné zdravotní problémy.

A právě s tímto bojuje technologie antibakteriální ochrany lednice. Její vnitřní plocha je pokryta směsí obsahující stříbro, které tvorbě bakterií zabraňuje. Tato vrstva je neviditelná a odolná proti všem čistícím přípravkům, prakticky o ní ani nevíte.

 

Technologie NoFrost

NoFrost je další z moderních technologií, která šetří čas i energii. Dříve vytvářely mrazáky a lednice pro chlazení a mrazení opravdový led, který však snižoval účinnost a bylo jej nutné pravidelně odmrazovat, aby v lednici nezabíral mnoho místa.

Díky systému NoFrost ventilátory rozptylují v lednici suchý vzduch, který žádný led neprodukuje. Uložené potraviny proto nejsou vystavené žádné vlhkosti, šetříte místo a neutíráte mokré poličky.


Tip: Technologii NoFrost tedy znáte, ale víte, že existuje i její vylepšená varianta? Podívejte se na informace o nové technologii NoFrost Plus.


CrispZone s Humidity Control

Jinak řečeno – velká zásuvka pro ukládání čerstvého ovoce a zeleniny. Pomocí systému HumidityControl je možné seřizovat úrovně vlhkosti uvnitř zásuvky CrispZone. Ovoce a zelenina zůstávají déle čerstvé, svěží a zachovávají si své vitamíny.

 

Technologie IonAir

Tato technologie věrně napodobuje přirozený proces ionizace a vytváří v chladničce svěží vzduch. Ten je poté větráky hnán po celém vnitřním prostoru a výrazně tak prodlužuje trvanlivost uložených potravin.

 

Párty mód

Pokud čekáte návštěvu na poslední chvíli, tato funkce se vám bude opravdu hodit. Díky ní je možné láhve s pitím zchladit za výrazně kratší dobu, bez nutnosti vložení do mrazáku a rizika prasknutí lahví. Například láhev vína tak s přehledem vychladíte do 30 minut.

 

Prázdninový EcoMode

Pokud odjíždíte na dovolenou, tato moderní funkce se postará o úspory energie. EcoMode sníží výkon chladničky a přesto bude udržovat stálou teplotu.


Tip: Moderních funkcí je mnoho a to zde dokonce nejsou vyjmenovány všechny. Pokud vás zajímají i další užitečné funkce přečtěte si článek: Vlastnosti chladniček a mrazniček.


Technologie FrostLess

Tato technologie omezuje tvorbu ledu a potřebu manuálního odmrazování až o 50 %. Kromě toho, že budete mít méně práce s odmrazováním, odpadne vám také většina práce s úklidem lednice. Méně ledu znamená méně vlhkosti, méně mokrých polic a čisté vnitřní stěny.

 

DynamiCooling

Je vylepšená verze ventilačního systému, který vhání vzduch dynamicky a udržuje v celém prostoru rovnoměrnou teplotu. Také významně přispívá k úsporám energie.


Tip: Funkce jsou sice důležité, ale pokud vybíráte novou lednici, zajímat vás budou i jiné parametry. Především velikost, úspory a typ lednice jsou tím, co rozhodne. Proto si přečtěte i článek: 10 tipů jak vybrat vhodnou lednici.


SimpleSlide police

Lednice by měla být využita na maximum a pokud jste větší rodina, budete rádi za každé místo navíc. A přesně to poskytují SimpleSlide police ve dvířkách, které lze libovolně posouvat.

Související příspěvky

Jaké výhody mají peletové krby a kamna?

redakce

Nenechte tuto zimu vyhrát nad svými účty za vytápění domu

redakce

Kuchyňský odpad patří na kompost!

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.