INSPIRACE

Největší fakta o plovoucích podlahách, aneb jak dobře je znáte?

Krásná podlaha dokáže zútulnit každou místnost a dodat jí nádech exkluzivity. Zdaleka nejoblíbenější a na pokládku nejjednodušší jsou plovoucí podlahy, které se vyrábí z různých materiálů. Pokud i vy zvažujete, že položíte do interiéru tento typ podlahy, představme si její vlastnosti i tu nejlepší kolekci!

 

Jaké rozlišujeme druhy plovoucí podlahy?

Ptáte se, proč se podlaze říká „plovoucí“? Nazývá se tak z toho důvodu, protože se volně pokládá, tzn. není pevně spojena s podkladem. Jednotlivé díly se do sebe ukotvují pomocí tzv. click systému neboli zámkových spojů. Tyto podlahy se vyrábí z různých materiálů. Na prvních příčkách kralují plovoucí podlahy laminátové, vinylové, dřevěné, korkové, bambusové nebo marmolea. Věrohodně imitují přírodní materiály nebo keramickou dlažbu.

 

Do každé místnosti jiný typ plovoucí podlahy

Při výběru plovoucí podlahy vezměte v potaz celkový ráz interiéru, jaké bude zatížení podlahy a jakou si představujete barvu. Rozhodující je pro mnoho zákazníků také částka, kterou hodlají do podlahy investovat. Zřejmě jinou podlahu budete instalovat do obývacího pokoje a jinou do kuchyně či koupelny. Plovoucí podlahu můžete buď nalepit, nebo volně položit. U lepené podlahy je nutný dokonale rovný povrch.

https://www.supellex.cz/laminatove-podlahy-egger-basic

 

Podlahy do vlhkých místností

Plovoucí podlahu můžete položit do jakékoliv místnosti. Skvěle se bude vyjímat i v kuchyni nebo koupelně. Důležité je zvolit takovou podlahu, které nebude vadit nadměrná vlhkost. Vhodná je například podlaha z exotických dřevin s voděodolnou vrstvou a vodotěsným zámkovým tmelem. Zdaleka nejlepší je do vlhkých prostor vinylová podlaha. Ta odolá vlhkosti, nemění svůj tvar a kapky vody se do ní nebudou vpíjet.

 

Podlahy s podložkou izolují teplo

Pod plovoucí podlahu je dobré položit nějaký podklad, například podložku. Některé podlahové krytiny již tuto podložku obsahují. Ta má tu funkci, že vyrovná drobné nerovnosti povrchu, izoluje teplo, tlumí kročejový hluk a ochrání podlahu před vlhkostí. Plovoucí podlahu můžete bez obav položit na podlahové topení. Teplo skvěle vodí PVC, lepené vinylové podlahy, korek a marmoleum.

https://www.supellex.cz/pokladka-vinylove-podlahy

 

Jak čistit a udržovat plovoucí podlahu?

Plovoucí podlaha se snadno čistí a udržuje. Stačí ji pravidelně zametat, vysávat a utírat vyždímaným mopem, aby si udržela svou krásu. Na hloubkové čištění použijte speciální prostředek určený na daný povrch. Naopak zapomeňte na přípravky na nádobí s odmašťujícím účinkem a na přípravky s abrazivními částečky, které mohou podlahu poničit. Někdy je zapotřebí část podlahy opravit. Poškozený dílec jednoduše vyměníte za nový.

 

Výrobce wineo® přináší jedinečnou kolekci DESIGNline

Zákazníky prověřeným výrobce je wineo® a jeho kolekce DESIGNline. Podlahy od tohoto výrobce působí luxusním dojmem a pomohou vám vytvořit prostor podle vašich představ. Výrobce nabízí vinylové plovoucí podlahy imitující dřevo, kámen a dlažbu. Hodí se do jakékoliv místnosti a prodávají se v různých formátech a s rozličnými povrchy. Zákazníky zaujme například kolekce DESIGNline 400 New imitující dřevo a kámen nebo kolekce DESIGNline 600 XL ve velkém formátu se 4 dekory kamene.

Plovoucí podlahy jsou správnou volbou, když nevíte, jakou podlahu do místnosti položit. Mají mnoho neocenitelných vlastností a vyrábí se z několika materiálů respektující životní prostředí. Určitě vám je můžeme bez výčitek svědomí doporučit!

Více na: www.vinylove-podlahy-supellex.cz

Související příspěvky

Registrace vrcholí. Poslední možnost získat Poukaz na dům!

redakce

Bazénová chemie Laguna přináší ideální řešení pro váš bazén

redakce

Soutěž s KYZLINK architects & interior má svou výherkyni! Co vyhrála a na co se můžete těšit vy všichni ostatní?

redakce