INSPIRACE

Jaká optika je ideální na model AR-15? Poradíme vám!

Patříte mezi hrdé majitele AR-15, nebo si ji právě pořizujete? A řešíte nyní, jakou optiku na ni zvolit? Máme pro vás tipy na dvě konkrétní varianty.

Kolimátor se zvětšovacím modulem

První možností je pořízení kolimátoru se zvětšovacím modulem. Jedná se přitom o skvělou volbu pro všechny, kteří budou střílet na kratší vzdálenosti, ale zároveň čas od času vystřelí na vzdálenost delší než 100 metrů.

V tomto ohledu je skvělou variantou takzvaný Combo KIT od Holosunu. Jeho součástí je populární otevřený kolimátor HS510C, který se pyšní odolnou konstrukcí a přepínatelnými obrazci spolu se zvětšovacím modulem.

Kolimátor se instaluje na montážní liště společně se zvětšovacím modulem, který se postará až o trojnásobné zvětšení. Velkou výhodou je přitom skutečnost, že lze zvětšovací modul v mžiku odklopit. Zároveň není problém se díky němu trefovat do gongu na vzdálenost až 200 metrů.

Nebo vsaďte na puškohled

Druhou možností je pořízení puškohledu FOXsight 1-8×24 FFP. Ten je konstruován jako variabilní optika v první fokální rovině (FFP) se stupnicí a mechanikou v MRAD. Díky jeho konstrukci v FFP záměrného kříže s proměnlivým zvětšením můžete optiku využít jako kolimátor nebo jako puškohled se středně dlouhým dosahem.

Konkrétně model FOXsight 1-8×24 FFP umožňuje provádět jednoduché korekce nebo odhady vzdálenosti pomocí jednoduchého vzorečku.

Více informací ze světa kolimátorů a puškohledů najdete na www.holosun.cz.

Související příspěvky

Dveřní kliky – široký výběr za super cenu

redakce

Jak se neprosedět k pracovní neschopnosti? Výběr židle je důležitý

redakce

Nejoblíbenější matrace za sníženou cenu

redakce