ZAHRADA

Dokážete si vybrat správný tip venkovní dlažby?

Keramické dlažby jsou nedílnou součástí současné bytové architektury. Moderní technologické postupy a vývoj v oblasti výrobních procesů propůjčují tomuto materiálu stále lepší vlastnosti a celkově se tak rozšiřuje jeho uplatnění. K nejnovějším technologiím patří například rektifikace obkladů. Vývoj v této oblasti přináší nové a efektivnější způsoby využití keramických obkladů a zároveň stojí i za pravidelným zdokonalováním již zavedených metod. Podívejme se, jaké má venkovní dlažba přednosti a odhalme si současné trendy při volbě způsobu pokládky.

 

Venkovní dlažba rektifikace

Rektifikovaná venkovní dlažba je specifickým druhem dlažby, vyznačující se dodatečnou povrchovou úpravou. Specifická úprava snižuje případné odchylky v geometrické přesnosti jednotlivých dílů a barevnosti dlaždic. Rektifikovaná dlažba se používá při pokládání velkoformátové keramiky, kde si majitel přeje zachovat co nejmenší spáry. Rektifikace je tedy obráběcí metoda v podobě zabroušení hran na již vypálených dlaždicích.

 

Proč je venkovní dlažba skvělou volbou?

Venkovní dlažba je pro použití na terase, balkonech nebo kolem bazénu naprosto ideálním řešením. Materiál odolá jakémukoliv počasí i jeho náhlým změnám. Nevadí mu přímé slunce, déšť, mráz ani silné krupobití. Je mimořádně odolná vůči chemikáliím a rozhodně oceníte i snadnou údržbu. Dlaždice stačí občasně smýt obyčejnou vodou. Keramika je mimo jiné i bezpečná díky své mrazuvzdornosti a protiskluzovému povrchu.

 

Dlažba v libovolném dekoru

Venkovní dlažba se vyrábí v mnoha designových úpravách. Hodně populární jsou například věrohodně zpracované imitace dřeva, kamene, popřípadě betonu. Keramiku tak velmi snadno přizpůsobíte vzhledu okolních materiálů.

 

Nejžádanější typy venkovní dlažby

Venkovní dlažba v imitaci dřeva je oblíbený typ dlažby. V imitaci dřeva se dlažba prodává v klasickém čtvercovém tvaru, ale i ve formátu dlouhých dřevěných parket. Ideální volba k bazénu, na terasy a všude tam, kde chcete zachovat vzhled přírodních materiálů.

 

Venkovní dlažba na terče

Tento typ dlažby je vhodný k pokládce na terasy a balkony v patře. V porovnání s betonovými dlaždicemi je o polovinu lehčí, a proto se uplatňuje i tam, kde je třeba zohlednit případné zatížení konstrukce. Výhoda terčové pokládky spočívá ve snadném odstranění a opravě poškozeného dílu. Venkovní dlažba na terče není totiž pevně spojena s podkladem, takže se pod ní snadno dostanete.

Související příspěvky

Designové pergoly najdou uplatnění i ve vaší zahradě

redakce

Borovice lesní je skvělá a nenáročná dřevina k pěstování

redakce

Naplánujte bazén nyní a v létě už se koupejte

redakce