TIPY

Kultura OPEN AIR

Jaro je na spadnutí a s ním i nespočet kulturních akcí pořádaných pro širokou veřejnost. Obyvatelé měst i vesnic kvitují s povděkem, že se rok co rok nabídka kultury rozšiřuje a z divadel, kin a muzeí směřuje do ulic.

Zatímco dříve se v exteriérech konaly pouze dětské dny nebo dožínky, v době porevoluční oprášily svou slávu takové akce, jakou jsou pálení čarodějnic, majálesy a nejrůznější hudební festivaly. Fantazii se meze nekladou a vedení měst nové iniciativy vítá. Proto akcí pro veřejnost přibývá jako hub po dešti.

 

Zázemí pro umělce

Napilno mají nejen scénáristé, dramaturgové a choreografové, ale i přípravný tým, který má za úkol připravit veškeré zázemí. Pro akci se stovkami lidí nejde o řádnou legraci. Prvotním počinem pro pořadatele musí být zajištění takzvané „mokré varianty“. Řešením je takzvaný nůžkový stan, který je mobilní, esteticky vzhledný a velmi rychle postavitelný.

Je možné jej objednat v několika designových variantách, vždy přesně tak, aby odpovídal zadání. Nůžkové stany jsou vyhledávané pro svou schopnost pojmout účinkující, ale i provizorní část hostů v případě nenadálé změny počasí nebo jiné indispozice jeho pobytu venku. Největší stan tohoto typu disponuje rozměry až 6×6 metrů. Samozřejmostí je jeho reklamní potištění a tím pádem individuální designové pojetí.

 

Zázemí pro hosty

Jejich doplňkem je párty stan nůžkový, který je pro venkovní události jako stvořený. Při své výšce 2,6 metru dokáže pojmout v jednom okamžiku desítky lidí. Největší stan o velikosti 8×20 metrů má kubaturu 160 metrů čtverečních. Dobrou zprávou pro všechny pořadatele je skutečnost, že lze stany vzájemně spojovat.

 

Za výhody párty stanu lze označit skutečnosti, že lze konstrukci postavit jak na travnatém, tak i na betonovém povrchu, konstrukce má připravené otvory pro každý typ ukotvení. Má mobilní systém instalace bočních a štítových stěn. Plocha střechy stanu je z jednoho dílu. Plachta je vyrobena ze 100% nepromokavého materiálu. Je možné si vybrat stan s okny nebo bez oken (plné stěny) a čeká vás snadný transport, díky rozdělení částí stanu do několika kartonů.

Související příspěvky

V létě se neobejdete bez pořádného bazénu. Které řešení vychází nejlépe?

redakce

Vysát celý byt bez použití zásuvky je dnes už hračka

redakce

Myčka vs. ruční mytí ve dřezu: Co je skutečně výhodnější?

redakce