INSPIRACE

Multifunkční kleště, jako nástroj, který se vyplatí mít kdykoliv po ruce

Univerzální nástroje se mohou stát velice vítanými pomocníky na cestách i v ostatních situacích. Ještě před několika málo lety se těšily velké oblibě zejména multifunkční kapesní nože. V současnosti jsou velmi populární zejména multifunkční kleště, které přináší ještě širší možnost využití.

 

Jaké jsou množnosti využití?

Možnosti využití multifunkčních kleští závisí na množství doplňků a pomůcek, kterými jsou vybaveny. Čím více doplňků a nástavců obsahují, tím více činností s nimi lze provádět. Zároveň musí být ale zachována jejich malá velikost. Stále se totiž jedná o kapesní nářadí. Univerzální multifunkční kleště musí být kdykoli po ruce a jejich velikost ani váha nesmí být pro uživatele obtěžující. Je tedy nutné najít kleště s vyváženým poměrem velikosti a vybavení.

Co by rozhodně nemělo chybět?

Hlavní součástí tohoto výrobku jsou po rozložení samozřejmě kleště. Ty svým vzhledem připomínají klasické „kombinačky“. Vroubkované provedení na konci kleští by mělo zajistit pevný úchop a kleště by měly také být vybaveny čepelemi pro štípání drátů. Jako další vybavení by neměly chybět ani nože, pilky, pilníky, otvíráky na konzervy nebo křížové a ploché šroubováky. Některé univerzální kleště jsou také vybaveny různými nástavci pro šroubování, jako například hvězdička nebo imbus, které se dají měnit podle potřeby. Stačí jen správně vybrat.

Související příspěvky

Jak vybírat obklady a dlažby

redakce

Jak zbavit koberec bakterií, roztočů, fleků. Čištění koberců, čalounění Ostrava

redakce

Proč si pořídit kuchyň na míru?

redakce