INSPIRACE

Střešní okna FAKRO a jejich materiálové variace jistě potěší!

 

Společnost FAKRO nabízí okna v různých provedeních. Koupit u nich můžete okna dřevěná, dřevěná lakovaná polyuteranovým lakem (bílý hladký trvalý ochranný povlak) nebo také plastová (a okna do plochých střech z vícekomorových PVC profilů). Představujeme vám jejich základní vlastnosti. Potěší i vás?

 

Nejoblíbenější typy oken

Mezi nejpopulárnější okna od FAKRO patří kyvná a výklopně-kyvná střešní okna, která jsou dostupná v těchto materiálových variacích: super energeticky úsporná okna, okna se zvýšenou osou otáčení, balkonová, pro fasádní sestavy, dále také panoramatická okna, která jsou standardně vyráběná ze dřeva. Pokud budete chtít, společnost FAKRO je může vyrobit ve verzi lakované polyuretanovým lakem.

 

Dřevěná střešní okna FAKRO – krása i funkčnost

Základním materiálem využívaným pro výrobku střešních oken je kvalitní borovicové dřevo, které je vrstevně klížené, vakuově impregnováno a lakováno ekologicky nezávadným transparentním akrylovým lakem. Díky impregnaci jsou okna bezpečně ochráněna proti plísním a houbám.

 

Dřevěná střešní okna FAKRO lakovaná polyuretanovým lakem

I dřevěná střešní okna FAKRO lakovaná polyuretanovým lakem jsou vyrobena z kvalitního borovicového dřeva, které je lakované třemi vrstvami bílého polyuretanového laku.

Lak vytváří na povrchu rámu a křídla trvalý,vysoce odolný a ideálně hladký, bílý ochranný povlak, takže není vidět kresba dřeva. Zajímavé je, že rámy křídel jsou lakovány v celku a jsou tedy lépe chráněny před pronikáním vlhkosti. Profily oken mají jednotný povrch bez viditelných letokruhů – výsledkem této konstrukce je absence spár v rozích křídel a ostění.

Tato okna jsou proto nejvíce vhodná do místností s periodicky zvýšeným výskytem vlhkosti vzduchu jako jsou kuchyně či koupelny.

 

Plastová střešní okna FAKRO – i v kombinaci

Plastová okna mohou být vyrobena i v kombinaci plastu a hliníku. Výhodou těchto okne je, že vícekomorové PVC profily bílé barvy jsou zpevněny ocelovými výztužemi. Okna tak odolávají vlhkosti ani ji nevstřebávají. Jsou také odolná proti korozi a mají dlouhou životnost.

Plastová střešní okna FAKRO jsou vhodná do prostor se zvýšeným výskytem vlhkosti vzduchu (prádelny, lázně, koupelny). Vybrat si můžete plastová okna bílá, nebo v atraktivním dekoru zlatý dub nebo borovice.

 

Okna do plochých střech FAKRO

Vícekomorové PVC profily, ze kterých je okno vyrobeno, jsou z části z recyklovaného materiálu. Viditelný povrch okna je bílé barvy. Tato okna vynikají dlouhou životností.

Více informací na www.fakro.cz

 

Související příspěvky

Konec obav z chytré domácnosti

redakce

Čeho se při zařizování interiéru vyvarovat?

redakce

Jak spojit obývací pokoj s kuchyní

redakce