INSPIRACE

Manželské postele pro pohodlné a zdravé spaní

Manželské postele nepochybně patří mezi nejdůležitější nábytek v každé ložnici. V posteli trávíme až třetinu života, tak bychom ji měli vybírat velmi pečlivě. Měla by být pohodlná s ohledem na naše požadavky a zároveň dokonale ladit s ložnicí.

 

Co to je manželská postel? Samozřejmě dvojlůžko.

V první řadě by měla být manželská postel dostatečně velká, abychom se v ní pohodlně vyspali. Čím větší, tím kvalitnější spánek. Šíře jednoho lůžka by měla být minimálně 80cm. Délku postele bychom měli zvolit podle výšky vyššího z partnerů. Ideální je výška partnera + 20cm. Výška postele by také neměla být přehlížena. Aby se nám dobře z postele vstávalo, neměla by být nižší než 50cm.

 

Pevná konstrukce je základ!

Důležitým faktorem je také požadavek na pevnost a nosnost postele! V „rozvrzané“ posteli bychom se asi těžko dobře vyspali. Pokud je jeden z partnerů těžší, neměli bychom podceňovat ani nosnost manželské postele. Tady platí pravidlo, že čím vyšší je nosnost postele, tím je větší její životnost.

 

  

 

 

Kam umístit postel?

Pokud nám to prostorové možnosti ložnice dovolí, pak ideální je čelo postele umístit ke stěně. Pozor při výběru stěny, ke které postel umístíte. Nevhodná je ta, která sousedí s „hlučným“ pokojem, třeba studentský pokoj nebude dobrým sousedem. Boky postelí by měly být volné a od stěny by měly být minimálně 60cm vzdálené.

 

Výběr manželských postelí je opravdu široký!

Můžeme se rozhodnout pro postele dřevěné z masivu nebo lamina, které mají pevnou konstrukci, delší životnost a výměnné matrace. U těchto postelí si musíte dokoupit rošty i matrace. Nebo si vybrat celočalouněné postele, které mají rošty i matrace součástí. Čalouněné postele si můžete vybrat z opravdu široké škály barev. Výhodou těchto postelí je i zabudovaný úložný prostor, který nám umožní uschování lůžkovin, sezónního oblečení a další spousty věcí, které nemáme kam dát.

 

Pohádkové sny se nám budou zdát jen na správně zvolené manželské posteli.

Související příspěvky

Proč je vytápění pomocí peletek stále oblíbenější?

redakce

Nenechte extraktor zničit váš koberec! Vsaďte na spolehlivější metodu čištění koberců

redakce

Jak vybrat sprchový kout

redakce