INSPIRACE

Harmonická ložnice díky feng shui

Ráno se cítíte unavení, ale nechápete proč, když jste spali celou noc? Přece jste před spaním neseděli u telefonu či u počítače, které snižují tvorbu melatoninu. Kávu jste také nepili alespoň pět hodin před spaním, ložnice je vždy vyvětrána, povlečení máte čisté, ve stresu nikterak nejste, tak co tedy udělat, aby byl spánek kvalitní a vy jste cítili skvěle? V takovém případě zkuste ve své ložnici praktikovat feng shui.

Úklid, čisto a plynulá energie

Než se pustíte do předělání feng shui ložnice, musíte ji celou uklidit, a to jak hloubkově, tak i povrchově. Tento krok je velice důležitý. Ukliďte si ve skříních, vyřaďte oblečení, které jste již dlouhé měsíce či roky neměli na sobě, utřete prach, posbírejte povalující se oblečení na komodách, ale také vyřaďte plastové květiny, nebo ty, kterým se nedaří a schnou. Tato mrtvá energie do ložnice nepatří.

Pro praktikování feng šuej v ložnici, bude dále potřeba nechat proudit plynulou energii. To znamená, že musíte přestat myslet na minulost či negativní záležitosti. Možná máte v ložnici předměty, které vás k takovým myšlenkám nutí, proto se předměty či nábytek snažte vyřadit. Tyto myšlenky vás ničí a jste kvůli nim ve stresu. Před spaním vám má být příjemně, nemáte myslet na nic negativního. A abychom to upřesnili – věci, kterých se chcete zbavit, nikdy neumísťujte do skříně či krabice, nýbrž pryč z domu – daleko od vás. Ložnice podle feng shui musí být čistá, bez negativních vzpomínek a emocí. Musí zde panovat příjemná atmosféra.

Jakou barvu zvolit

Barvy do ložnice podle feng shui nelze s přesností určit. Každý z nás má jinou povahu, každému se líbí jiný styl bydlení a tak dále. Mnozí milují minimalismus a bílou barvu, jiní jsou živly a potřebují tmavé barvy. U tohoto kroku je potřeba zjistit více, a to nenajdete na internetu, nýbrž u odborníka, který se tomuto učení dlouhodobě věnuje. Navštivte stránky analýzabydlení.cz, odborníci k vám přistoupí individuálně.

Související příspěvky

Ani kuchyně z masivu nejsou ve variabilitě nijak omezeny

redakce

Interiérové dveře jsou šperkem vaší domácnosti

redakce

Elegantní sedací souprava bude vašemu obývacímu pokoji slušet

redakce