INSPIRACE

Hodiny do kuchyně – aneb řídíme se rozumem!

Ať už si to myslíte nebo ne, hodiny jsou součástí všech našich dnů. A není od věci mít jedny doma – a proč ne zrovna v kuchyni? I při vaření byste měli mít přehled o čase. Především proto, abyste věděli, jak dlouho pečete husu nebo, jak dlouho vaříte těstoviny (a atd.) Jak budou vypadat vaše budoucí hodiny v kuchyni?

Vybírejte z těch, které mají přehledný ciferník

Proč byste si měli kupovat malé, nezáživné a nečitelné hodiny? K čemu by byly? Musíte si uvědomit, že budou plnit úlohu dominantního prvku v této místnosti. Pokud se v hodinách dobře vyznáte, nemusí mít nutně ciferník opatřený klasickými číslicemi. Kromě ciferníku si promyslete designe. Není příliš hezké a potřebné, aby byly kuchyňské hodiny jako pěst na oko. Proto se snažte, aby byly sladěné s výbavou kuchyně.

Dnes není těžké najít model, který by vám vyhovoval. Styly jsou pojmenovány a v mnoha obchodech bývají i popsány pro daný styl. Případně vám poradí prodávající. Dopředu vás můžeme ubezpečit, že vybírání správného modelu vám může zabrat i několik dní! Není proč tuto činnost uspěchat.

Všímejte si rozměrů

Další zřejmá věc. Velikost hodin je zásadní – když budou moc malé, nic na nich neuvidíte a zbytečně se budete vztekat. Pokud máte stěnu, kde budou dominantním prvkem (nebo jen jediným), pak stoprocentně vsaďte na větší rozměry. Tím pádem na ně i dobře uvidíte. Pokud zde máte již nějaké obrazy, vybírejte takové, které budou čitelné a zároveň nezastíní obrazy.

Nástěnné hodiny se vyrábějí v několika provedeních a z několika materiálů. V hodinářství nebo v běžných kutilských obchodech najdete jak dřevěné, tak kovové i plastové variace a jedny jsou hezčí než ty druhé.

Vybráno již máme, kam je umístíme?

Prakticky většina designerů se shodnou na jedné věci – hodiny by měly viset v úrovni očí, ale ti se moc nezamýšlí nad praktičností. Hodiny klidně pověste i výše – zvláště ty s většími rozměry. Jen jediné pravidlo byste měli dodržovat. Nedávejte je ani ke stropu a ani blízko podlahy. A pak se podívejte na to, aby vám neodrážely sluneční světlo! Jinak je věšení zcela ve vaší moc

Související příspěvky

Vyznejte se v televizích

redakce

Robotické vysavače: luxují opravdu spolehlivě?

redakce

Svítidla Zumtobel chrání vzácné umění a podtrhnou zážitek návštěvníků galerií

redakce