DŮM

Jak docílit zvukové pohody v interiéru?

 

V každé domácnosti jsou ticho a klid jedny ze základních faktorů spokojeného bydlení. Dosažení klidné a tiché domácnosti je tedy velmi často vyhledávaným pojmem. Velký vliv na ticho v domácnosti má především podlahová krytiny. Právě chůze po podlahách dokáže být velmi hlučná a obtěžující, ačkoli si tento fakt při realizaci podlahy uvědomujeme velmi málo. Jak je na tom s hlukem nejoblíbenější podlaha současnosti – plovoucí podlaha?

 

 

Rozdíly v kvalitě jsou obrovské

Plovoucí podlahy jsou bezpochyby nejoblíbenějším druhem podlahové krytiny v současnosti. Základně se dělí na 3 druhy, podle materiálů pro výrobu. Jedná se o laminátové plovoucí podlahy, dřevěné plovoucí podlahy a vinylové plovoucí podlahy. Všechny druhy plovoucích podlah mohou dosahovat vynikajících parametrů zvukové izolace. Ovšem u většiny druhů je k dosažení kvalitní zvukové izolace ještě nutná instalace dalších komponentů pod samotnou podlahovou krytinu. Samotná podlaha účinky zvukové izolace nemá, správně vybraný podklad ano! Ovšem existuje také druh plovoucí podlahy, který nepotřebuje instalaci izolačních komponentů, a přesto dokáže hluk skvěle izolovat.

 

O jakou podlahu se jedná?

Druhem podlahy, který nepotřebuje žádnou dodatečnou instalaci izolačních materiálů pod podlahu je vinylová plovoucí podlaha FatraClick. Jedná se o podlahový materiál společnosti Fatra, a.s. Vinylová podlaha FatraClick nepotřebuje žádnou dodatečnou izolační vrstvu, protože izolační vrstva je již součástí struktury této podlahy. Spodní část každého dílu totiž tvoří korková vrstva zajišťující zvukovou a tepelnou izolaci. Další části podlahy FatraClick tvoří HDF vrstva se zvýšenou odolností proti vlhkosti, vinylová designová vrstva opatřená PUR povrchovou úpravou. Hodnota kročejového útlumu je 16 dB, pro představu tato hodnota je intenzita zvuku jako např. šumění listí. Pohodlí, rychlost a přesnost při pokládce zajišťuje patentovaný zámkový systém Uniclic® systém.

 

Kompletní informace o plovoucí vinylové podlaze FatraClick najdete na www.fatrafloor.cz.

 

 

Související příspěvky

Krbová kamna? Dodají nejen teplo, ale i pohodu!

redakce

Hliníkové zábradlí dle Vašich snů

redakce

Vyberte si s jistotou! Teď už to konečně jde!

redakce