DŮM

Jaké schody se hodí pro vstup na půdu?

Většina rodinných domů slouží půda především na uskladnění sezónních věcí. V zimě zde ukládáme letní věci a naopak. Půdy tedy většinou nejsou místem, které bychom využívali každý den. Výstavba schodiště by proto byla zbytečná. Ovšem i pro občasnou návštěvu půdních prostor je třeba zajistit pohodlné a příjemné vstupování. Přesně to dokáží zajistit půdní schody. Ovšem jaké druhy schodů jsou v nabídce?

 

Nejčastější jsou 2 druhy – skládací a stahovací

Půdní schody se základně dělí na 2 druhy. Tím prvním jsou skládací půdní schody. Druhou verzí jsou výsuvné půdní schody. Pro oba druhy je nejdůležitější součástí kvalitní rám. Ten zajistí snadné otevírání a zajištění skládacích i výsuvných schodů. Jednotlivé druhy půdních schodů se liší v použité technologii. Skládací půdní schody mají žebřík složený do dvou nebo více kusů. Po otevření se tento žebřík rozloží a vznikají schody, které se následně musí složit. Stahovací půdní schody žádné skládání nepotřebují. Jejich konstrukce umožní jednoduché vysunutí a zasunutí žebříku přesně podle potřeby.

 

Kde najít oba a porovnat je?

Pokud chcete zjistit, zda jsou do vaší domácnosti vhodnější spíše skládací půdní schody nebo stahovací půdní schody, musíte si porovnat jejich výhody a nevýhody. Nejjednodušším způsobem porovnávání je přímo u výrobců, kteří nabízí oba druhy půdních schodů. Na našem trhu se mezi takové výrobce řadí společnost Fakro.

 

Oba druhy schodů společně s širokou nabídkou příslušenství

Společnost Fakro je na našem trhu specialistou na vývoj a výrobu střešních oken a půdních schodů. Ve své nabídce má pro zákazníky připraveny skládací půdní schody i stahovací půdní schody. U skládacích schodů můžete vybírat schody s dřevěným nebo kovovým žebříkem. U stahovacích modelů je kovový žebřík. Všechny modely byly vyvíjeny tak, aby přinášely maximální komfort a bezpečnost všem uživatelům. Široká je také nabídka příslušenství k půdním schodům, kde najdete například zábradlí, krycí lišty, patky a mnoho dalšího.

 

Kompletní nabídku půdních schodů a příslušenství najdete na www.fakro.cz.

Související příspěvky

Decentrální systémy efektivně řízeného větrání značky Zehnder: rychlá cesta ke zdravějšímu bydlení

redakce

Obáváte se letních veder! Nemusíte!

redakce

Vysoce zátěžové a kvalitní PVC DesignTime Contract

redakce