DŮM

Jak na rosení plastových oken?

Zimní neduh českých domácností je zpět. V okamžiku, kdy noční venkovní teploty klesají pod bod mrazu a v domácnostech se intenzivně topí, dochází na sklech oken ke kondenzaci a srážení páry. Sklo se ochlazuje zvenčí a ohřívá zevnitř. Rosení oken je tak běžnou součástí cirkulace vzduchu, jenž má destruktivní charakter nejen pro naše okna, ale také negativně působí na naše zdraví.

Rosení plastových oken má řešení

Rosení plastových oken je příčinou vzniku plísní a vzniku mikroorganismů, které se ve vlhku množí. I když se člověk snaží odstranit kapičky sražené vody mechanicky utíráním, problém tím neřeší, ale dál prohlubuje. Choroboplodné zárodky se uměle rozšiřují dál, na hadr, na ruce, spotry plísní do éterů. Skutečná a jediná efektivní pomoc tkví ve výměně skel.

Výměna skla v plastovém okně vyřeší problémy v každé domácnosti. Díky renovaci a opravám, týkající se tepelné a zvukové izolace, ušetříte tisíce korun ročně a prodloužíte životnost oken. Dovnitř vám přestane zatékat, okna začnou těsnit, přestanou se mlžit, rosit a nebo zamrzat a hlavně plísně i hniloby zmizí. Informativní, nezávazné a bezplatné návštěvy technika přímo u vás doma napoví, jak moc je situace vážná a jakou variantu nápravy je třeba zvolit.

Výměna skla v plastovém okně funguje

Velmi dobrou službu udělá izolačí dvojsklo. Při zasklení dvojsklem je vložen mezi tabule distanční rámeček, kde je uložen vysoušecí prostředek (silikagel). Jeho hlavním úkolem je absorbovat případné vodní pár z meziskelního prostoru. Po obvodu izolačního dvojskla a rámečku je butyl, neboli trvale pružný tmel, který utěsňuje meziskelní prostor, čímž znemožní případné pronikání vlhkosti do vašeho domova. Různé síly skla a šířky distančního rámečku se zkompatibilní s každým okenním rámem. Vše  je vyráběno na míru, a tak lze docílit odptimálních tepelně a hlukově izolačních vlastností dvojskla. Vždy záleží na konkrétním požadavku zákazníka a vyhodnocení místních podmínek technikem.

Proč izolační dvojsklo?

Dvojsko má velké výhody. Je hmotnostně lehké, propustí do interiéru ví světla i tepla. Snižuje chlad zvenčí a celkově působí blahodárně na trvanlivost okenního rámu. Cena výměny skel v plastových oknech se liší dle různých typů a velikosti skla. Požádejte si o nezávaznou kalkulaci na interaktivním formuláři a získejte 30% slevu ještě dnes.

Související příspěvky

Žaluzie hrají stále prim

redakce

DO ŘADY!

redakce

Čas topení v domácnostech se neúprosně blíží

redakce