DŮM

I v létě můžete využívat podkroví

Konečně přišlo jaro a my se těšíme z prvních slunečních paprsků a kvetoucí přírody. Během pár týdnů se ale jaro a příjemné teploty změní na horké léto a v podkroví rodinných domů nebude k vydržení. Jak si zajistit komfortní teplotu i pod střechou?

Horko a nesnesitelné dusno, které se v podkrovních místnostech usadí, nejde vyvětrat ani v chladnějších nocích. Rozpálená střecha jako kdyby horký vzduch venku ještě ohřívala a ani v noci nevychladla. Bez izolace stropů se tak pod střechou kumuluje horko a nám se v něm špatně bydlí. Předejít tomu můžete pomocí foukané minerální izolace, kterou stropy zaizolujete. Ta navíc nepomáhá jen v létě ochránit váš dům před horkem, ale v zimě zabraňuje únikům tepla a tím šetří až třetinu nákladů na vytápění. Málokdo si totiž uvědomí, že k největším únikům tepla dochází právě stropem, který není nijak chráněný a přitom je to největší plocha v celém domě bez dveří a oken.

Stejně jako se stropem dostane do domu horký vzduch v létě, mizí jím teplo v zimě. Foukaná minerální izolace tomu zabrání a udrží v zimě teplo v domě a v létě ochrání místnosti pod střechou před přehřátím. Aplikace je jednoduchá a nezabere víc, než pár hodin. Z auta stojícího před domem se zásobníkem izolačního materiálu na korbě vede do určených míst hadice, kterou se pak izolant fouká a dostává tak na potřebná místa. Díky foukání se hodí na všechny typy konstrukcí střech a stropů a poradí si bez problémů i s atypickým řešením stavby. Minerální vlna, která se používá jako izolant, vytváří díky foukání souvislou vrstvu a zabraňuje tak vzniku tepelných mostů, které by v budoucnu mohly způsobovat problémy a snižovat účinnost izolace.

Před samotnou objednávkou a realizací se provede prvotní zaměření a obhlídka domu pro stanovení ceny, návratnost investice je navíc velmi rychlá v porovnání s tradičními metodami zateplení. Po aplikaci izolace okamžitě funguje a chrání váš dům podle ročního období před přehřátím nebo v něm udrží teplo. V obou případech zajistí komfortní teplotu ve vašem domě a zlepší vám tak kvalitu bydlení.

Související příspěvky

Skleněné zábradlí z bezpečnostního hlediska

redakce

Cinia Sed convalli

redakce

Restaurování nábytku – svépomocí nebo raději pomoc odborníka?

redakce