Search

Dřevěné třívrstvé podlahy Boen Designwood, stálice v novém kabátě

Dřevo je tradičním materiálem pro výrobu podlah. Neztrácí dech ani vedle těch moderních, má totiž celou řadu výhod. Kterých?

 

Výhody dřevěných podlah

Výhodou dřevěných podlah je primárně jejich dlouhá životnost a vysoká odolnost. Takováto podlaha je dokonale nadčasová, a to i z pohledu designu. Hodí se nejen do interiérů s nádechem vintage, ale i do těch ryze moderních. Přirozená struktura dřeva vždy dokonale zapadne, vybrat si ale samozřejmě můžete přímo takový dekor, který se vám nejvíce líbí.

Jsou příjemně hřejivé na došlap, proto napomáhají zvýšit komfort bydlení. Dřevo je také vhodné pro instalaci podlahového vytápění, jestliže bychom chtěli tepelnou pohodu v místnosti ještě navýšit. Současně vykazuje tento typ krytiny také minimální kročejovou hlučnost.

V případě poškození lze opravit podlahu podobně jako tradiční parkety, to znamená, že se dá přebrousit. Moderní dřevěné podlahy se ale od parket liší. Jedná se totiž o materiál, který se skládá z několika vrstev. Krytina má podobu lamel. Tím se i znatelně zjednodušuje její instalace.

Lepit se může, ale také nemusí. Lamely se do sebe dají jednoduše zacvaknout díky zámkovému systému. Podle charakteristického cvaknutí zároveň spolehlivě poznáte, že podlaha je opravdu položena správně. Podobný způsob pokládky je dobře znám od tzv. „plovouček“. Plovoucí způsob pokládky je jednak levnější a má ještě jednu zásadní výhodu: V případě, že se poškodí jedno konkrétní místo, je možné poničenou lamelu vyjmout a nahradit ji novou.

 

Kolekce Boen DesignWood

Dřevěné podlahy Boen DesignWood tak představují jedinečné podlahové krytiny odpovídající nárokům moderního člověka. Dostupné jsou v celkem sedmi působivých dekorech, všechny shodně v přirozeném provedení dřeva.

S revoluční patentovanou povrchovou úpravou LIVE PURE se navíc nemusíte bát ani toho, že by byla nová podlaha příliš náročná na údržbu. Matný lak na povrchu chrání krytinu před ulpíváním prachu a špíny a současně jí dodává přirozený vzhled olejované podlahy.

Netradiční je dekor DUB FINALE se speciálním saténovým lakem. Ten zanechává na podlaze působivý hedvábný vzhled. Navíc v tomto případě byly použity širší lamely, než se standardně objevují u jiných výrobců. Jednotlivé lamely měří 21,5 cm. I to přispívá ve výsledku k netradičnímu vzhledu.

Dáváte-li primárně přednost vysoké odolnosti, z této kolekce pro vás lze doporučit DUB ANIMOSO. Díky lamelám o šíři 13,8 cm propůjčují prostoru velmi decentní vzhled. Matný povrch k přirozenosti dále napomáhá a současně zaručuje vyšší odolnost vůči poškrábání podlahy.

Světlé odstíny dřeva mezi zákazníky neztrácejí oblibu a to reflektuje také kolekce Boen DesignWood dekory DUB BÍLÝ CONCERTO a JASAN MERCATO. Jsou opatřeny bílým matným lakem.

Vždy je ale nejlepší vidět krytinu na vlastní oči, proto vás zveme také do našich showroomů v Praze, Brně, Plzni a Ostravě. Rádi vám s realizací vaší nové podlahy odborně poradíme i tam.

Více informací a inspiraci najdete na: https://www.svetpodlah.cz/

 


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *