BYT

Správa bytu na dlouhodobý pronájem usnadní život všem majitelům nájemních bytů

Inkasovat nájemné je bezva do chvíle, než se v bytě něco rozbije, nájemníci dají výpověď nebo se z nich vyklubou neplatiči. Ozve se rozúčtování plateb za služby a energie, schůze sdružení vlastníků jednotek, daňová přiznání, pojištění a tak dále. Najednou má vlastník spousty práce, která ho nebaví, neorientuje se v ní a nemá na ni čas. To se dá jednoduše vyřešit profesionální správou nemovitosti – díky efektivnější správě a zkušenostem odborníků si na sebe taková služba vydělá prakticky sama jen na základě lépe zhodnocené nemovitosti.

Chodíte do zaměstnání na plný úvazek, máte kupu starostí doma i v práci a k tomu ještě vlastníte nemovitost? Pak už vás určitě někdy napadlo, jaké by to bylo, kdyby se nemovitost mohla zhodnocovat sama a vy jste z ní měli pouze pravidelnou měsíční rentu bez starostí. Vaše přání není daleko od reality – inspirujte se strategií úspěšných pronajímatelů, kteří pronajímají byt a neztrácejí přitom drahocenný čas.

Spolehlivý nájemník nad zlato

Úspěšnost investice nezáleží jen na vás a na tom, jak se budete o nemovitost starat. Velká část také záleží na nepředvídatelném lidském faktoru, kterým jsou nájemníci. Nebudete-li dostatečně obezřetní, může se stát, že si do bytu nastěhujete chronického neplatiče. V lepším případě může trvat týdny až měsíce, než ho z bytu vystěhujete. Celou tu dobu budete navíc přicházet o zisk z nájemného, a pokud vybrané nájemné používáte na splátku hypotéky, pak se můžete dostat i do finančních potíží. Pro ty, kteří chtějí mít garantovaný měsíční příjem z pronájmu, je určená služba profesionální správy nemovitosti odborníky.

„Za klienty obstaráme veškeré záležitosti související s pronájmem a správou bytu. Komunikaci s nájemníky, dodavateli energií, úřady či údržbáři převezme přidělená osobní administrátorka. Pohlídáme platnosti nájemních smluv a s předstihem najdeme nové nájemníky, aby byl byt stále obsazený. A i když nebude, nebude to vaše starost a nebudete za to platit. V rámci správy bytových jednotek budeme hradit zálohy za služby a nájemníkům doručovat vyúčtování, čistý zisk pošleme na váš účet. Přehled o tom, jak byt vydělává, jednoduše získáte v našem online systému, který je přístupný dvacet čtyři hodin denně, sedm dní v týdnu,“ vysvětluje David Novotný, majitel a zakladatel realitní společnosti Bohemian Estates.

Poplatek za službu je 10 % z vybraného měsíčního nájemného. Služba si na sebe nejen vydělá, ale zvýší i váš čistý zisk ve srovnání s vlastní správou bytu. Úsporu času a starostí si nejlépe vyčíslíte sami.

Související příspěvky

Seznamte se s novinkou ClipTile

redakce

Elegantní obývací stěna LAGUNA

redakce

Čtyři pádné důvody pro nákup na RajSvitidel.cz

redakce