BYT

Posviťme si na LED technologii

Je všude kolem nás. Mluví se o ní, vyzdvihuje se její jedinečnost, variabilita a životnost. Dosud jsme se bez ní krásně obešli, proč tedy měnit zaběhnuté? Je LED technologie skutečně tak dokonalá? Nezbývá, než se o tom přesvědčit a pěkně si na to „posvítit“!

Klasická žárovka:

Vynález starý více jak 120 let. Úctyhodné! Výhody – možnost regulace jasu, nízká cena a dál bohužel už nic. Nevýhody – velmi krátká životnost (max.cca 1000 hodin), spotřebovaná elektrická energie je využita na svícení jen z malé zčásti, většina této energie se promění v teplo; přežhavená žárovka vydává škodlivé IR a UV záření, velká zátěž pro životní prostředí.

 

 

Žárovka s LED technologií:

Nejmodernější technologie na trhu. Výhody – 3x až 8x větší výkon než klasická nebo halogenová žárovka při stejné spotřebě energie, dlouhá životnost (běžně  50 000 hodin a nejkvalitnější Led diody až 100 000 hodin), žádné nežádoucí teplo, nulové IR a UV záření, jednoduchá regulace, široké použití (venku, v interiéru, domácnosti, komerční prostory, historické památky, galerie,…), nezatěžuje životní prostředí, moderní design. Nevýhody – snad jen cena, ale i to je diskutabilní. Navíc za to množství výhod je fér si trochu připlatit, co říkáte?

O dalším použití klasických žárovek nemá už význam psát. Jednak je všichni známe a pak používání těchto běžných žárovek je téměř odzvoněno. Do roku 2016 se s tímto světelným zdrojem definitivně rozloučíme. Dalo by se říci, díky výše uvedeným výhodám LED technologie, hurá, ale přes to se najdou tací, kteří se  loučí velice těžce. Lidé jsou schopni utrácet nesmyslně vysoké částky za drahé dlažby ve svých nových domech, za luxusní sanitu, předražené kuchyně s ještě předraženějšími elektrospotřebiči, ale svítí obyčejnými nebo halogenovými žárovkami. V této oblasti naopak nesmyslně šetří.  Ano, světelné zdroje s LED technologií jsou dražší, ale životnost je mnohokrát(!) větší. Podělíme-li cenu za žárovku množstvím hodin, po které by nám měla sloužit, zjistíme, že cena za jednu „osvícenou“ hodinu je v obou případech porovnatelná. Nová technologie nám však nabízí ještě spoustu výhod navíc. Buďme tedy osvícení, nechme vstoupit nové technologie do našeho života. V tomto případě určitě nebudeme litovat!

LED technologií je spousta z nás téměř „nepolíbena“ a tak je na místě se s ní blíže seznámit. LED = light emitting diode = světlo emitující(vydávající) dioda. Dnes nejmodernější a nejúčinnější zdroj světla. Využití opravdu velmi široké. Počínaje našimi domácnostmi, přes osvětlení obchodů, komerčních prostorů, galerií, historických památek, venkovních teras, zahrad, veřejného osvětlení, až po osvětlení průmyslových hal a skladů. Zkrátka všude. Díky variabilitě LED komponentů lze LED svítidla spojovat do různých osvětlovacích systémů a řídit je pomocí PC. Jedním ze zajímavých systémů mohou být tzv.LED pásky. Dají se různě upravovat a umísťují se tam, kam se jiný světelný zdroj prostě nevejde, ať už jsou to skříně, kuchyňské linky či prosklené police.

Jednou z dalších předností LED je využití barev. Nejžádanější je bílá, teplé odstíny bílé, modrá, červená, zelená a žlutá. Hitem letošního podzimu je barva fialová. Vzhledem k tomu, že diody lze plynule tlumit či zesvětlovat, je možné míchat barvy v režimu RGB zcela libovolně. Ke svítidlům jsou dodávány digitální ovladače a stmívače s předvolenými funkcemi barevných přechodů a efektů. Můžete pak ze svého křesla či z pohodlí své postele regulovat intenzitu světla nebo navodíte pomocí barevných přechodů tu správnou romantickou atmosféru. Můžete si zkrátka hrát a fantazii se zde meze opravdu nekladou.

 

A kde všechny uvedené LED svítidla, komponenty, žárovky můžete nakoupit? Doporučujeme vám jedinečný internetový obchod www.led-svitidla-protebe.cz , protože tady vám k nákupu zdarma poradí. Věřte, že někdy dobrá rada, ušetří nemalé peníze. Navíc se můžete spolehnout na odbornost pracovníků společnosti Led4U s.r.o.. Ve svém obchodě dokáží uspokojit potřeby nejen spotřebitelů nakupující pro své domácnosti, ale nakoupí zde i nábytkáři, či profesionální elektrikáři. Přesvědčte se sami, že Led4U jsou tu opravdu pro vás, že nabídka a přístup k zákazníkům je profesionální.

 

Kancelář Led4U s.r.o.:
Hybešova 2378/17
680 01  Boskovice
(bývalý objekt E-ONu)

 

Telefonické spojení:

724 474 888
724 474 898
724 474 900
511 124 154 
e-mail pro objednávky: objednavky@led4u.cz
e-mail: info@led4u.cz

 

 


www.led-svitidla-protebe.cz


Související příspěvky

I v Praze lze bydlení sehnat snadno!

redakce

Plotové sloupky od KM PLAST

redakce

Krátká a špatná postel může bolet… Opravdu!

redakce