BYT

Moderní obývací pokoj by měl být…

Obývací pokoj je snad nejvyužívanější místností každé domácnosti. Schází se v něm celá rodina a slouží především k relaxaci a odpočinku. Právě proto by měl obývací pokoj splňovat hned několik důležitých podmínek, abychom se v něm cítili pohodlně a došli klidu po únavném pracovním dnu. Jak tedy zařídit obývací pokoj k maximální spokojenosti?

Řiďte se vlastním stylem

Ve světě moderního bydlení neexistují žádná pevně stanovená pravidla, která by určovala, jak by měl obývací pokoj vypadat. Donedávna vypadaly všechny obývací pokoje stejně – jedna pohovka, dvě křesla a obývací stěna, která zároveň sloužila jako úložné prostory pro umístění mnohdy až zbytečných věcí, které kazily celkovou atmosféru pokoje. Nyní už je vše jinak. Obývací pokoje a jejich vybavení prošly velkou proměnou. Při výběru nábytku i doplňků do obývacího pokoje se musíte v první řadě řídit podle svého vkusu. V obývacím pokoji přece nebude volné chvíle trávit prodejce nábytku, ale vy.

Důležitá je atmosféra a účelnost

Snad největší proměnou prošly obývací stěny. V současné době je možné mít obývací stěny v různých provedeních. Na vrcholu popularity se v současné době drží moderní obývací stěny z různých deskových materiálů, ale i masivního dřeva. Právě masiv totiž přináší do interiéru klid a příjemnou atmosféru přírody. Při volbě obývací stěny buďte ale opatrní, volte takové, které lze rozložit a umístit kamkoliv si budete přát. Skvěle působí, pokud jsou jednotlivé skříně a police rozmístěné po pokoji, než když je jedna celá stěna zakrytá masivní skříní. Zajímavě vypadají například i menší skříňky s prosklením, volné police, nebo komody.

Fantazii se meze nekladou

Obývací stěny jsou základem obývacího pokoje, a proto je nutné, aby byly vhodně doplněny dalším vybavením. Vybírejte proto pohovku a křesla, která se stylově ke stěně hodí. To samé platí i o doplňcích. Vše musí vytvořit dokonalou harmonii. Nebojte se i kombinovat. Velice dobře vypadá, i když se do moderního interiéru včlení 1 až 2 kusy nábytku v tzv. koloniálním stylu. Například k moderní sedačce použít takovýto konferenční stolek, nebo někam samostatně postavit komodu se zrcadlem. Tento nábytek, ale i odborné poradenství designérů Vám například poskytne f. AV interiéry. Zařizování nového obývacího pokoje se nemusíte vůbec bát, v současné době je totiž možné sehnat i velmi krásné a přesto levné obývací stěny, potažmo zařízení obývacích pokojů.

Zajímavou nabídku najdete například na www.avinteriery.cz

Související příspěvky

Bener senver munst onvase

redakce

Moderní vzezření a styl – Studio for man

redakce

Představujeme novostavby na Praze 4 – je hodně o co stát!

redakce