BYT

Jak mají vypadat moderní novostavby bytových domů?

Architektonické požadavky v oblasti moderní výstavby bytových domů vyžaduje nadstandardní eleganci tvaru budov tak, aby celkový koncept byl nápaditý a vzdušný. Drtivá většina developerů ještě stále přistupuje k výstavbě bytových domů, jako by se jednalo o větší a betonové kotce. Některé novostavby jsou kopií známých paneláků z konce minulého století. Jak by měly vypadat opravdu moderní bytové domy si nyní představíme na některých pražských projektech. V Praze totiž působí hned několik developerských společností, které si při výstavbě a plánování projektů dávají na eleganci velmi záležet.

 

Vzdušné přírodní bydlení nabízí třeba 4Blok

Moderní tvar budovy, vzdušný koncept a také bydlení v přímém spojení s přírodou. Přesně tyto parametry by měly být splněny. Právě to 4Blok plní dokonale. Projekt je tvořen čtyřmi několikapatrovými budovami s celkovým počtem 210 bytových jednotek. Ačkoli se jedná o projekt na Praze 10 – Vršovicích, v přímém okolí bytových domů je velké množství zeleně, takže bydlení je v přímém kontaktu s přírodou. 4Blok je mnohými odborníky považován za nadčasový projekt.

 

Alfarezidence přesně podle evropského konceptu

Projekt Alfarezidence tvoří několik bytových domů s celkovým počtem 124 bytových jednotek o dispozicích od 2+kk až po 4+kk. Vzniká v Praze 3 – Žižkov a díky zkušeným architektům je projekt bytového domu navržen podle evropského konceptu. Projekt je ztělesněním moderního a komfortního bydlení. Jednotlivé byty mají k dispozici sklepní kóji, balkon nebo terasu, garážové stání i předzahrádku. Záleží na druhu bytu.

 

Sacre Coeur pro luxus bez kompromisů

Ani v Praze nenajdeme velké množství projektů, které by se propojením luxusu, originality a moderního bydlení mohly rovnat kvalitám projektu Sacre Coeur 2. Projet Sacre Coeur vznikl ve spolupráci 4 předních architektů. Celkový koncept je architektonickým dílem, které dokáže uspokojit i ty nejnáročnější rezidenty. Vnitřní prostory jsou navrhovány tak, aby poskytovaly maximum místa a tím i potřebný komfort. Bytové budově samozřejmě nechybí balkony a její součástí jsou i rozlehlé střešní terasy.

Detailní popis těchto i všech ostatních pražských projektů najdete na www.bytyprodejpraha.cz.

Související příspěvky

Jak řešíte bytový design? Ewita takhle…

redakce

Praktické doplňky do koupelny bez nutnosti jejich lepení a vrtání do stěn a obkladů!

redakce

Kvalita Schock znamená nejsnadnější údržbu.

redakce