ZAHRADA

Jak vybrat zahradní nábytek do zahrady?

Vlastníte zahradu, ale chybí Vám v ní vhodný zahradní nábytek, u kterého byste mohli posedět během letních horkých večerů s přáteli, nebo si každé ráno dopřávat venku snídani? Pak Vám tento článek poradí, jak vybrat takový zahradní nábytek, který bude pohodlný a vydrží po mnoho let.

 

Co si promyslet před nákupem

Před výběrem zahradního nábytku byste si měli ujasnit své požadavky. Nejčastěji lidé požadují pohodlnost, dlouho životnost, skladnost a snadnou udržovatelnost. Pokud máte pocit, že by Váš zahradní nábytek měl disponovat také takovými vlastnostmi, vyvarujte se levnému zboží, které se brzy zničí.

 

Umístění nábytku

Dále byste si měli také promyslet umístění zahradního nábytku. Je totiž velký rozdíl, zda bude zahradní nábytek stát pod terasou nebo bez zastřešení. Zahradní nábytek, který nebude chráněn zastřešenou terasou nebo pergolou, musí být z velice odolného materiálu než nábytek, který pod střechou bude.

 

Typ nábytku

Kromě umístění je nutné vědět, k čemu nábytek budete využívat. To znamená, zdali bude zahradní nábytek sloužit ke stolování, musí mít jinou výšku a hloubku sedu, než nábytek vhodný pouze pro relaxaci, posezení s přáteli nebo hraní her.

 

Výběr zahradního nábytku

Pokud jste si již vše ujasnili, následuje samotný výběr nábytku. Vybírat můžete z různých materiálů. Mezi nejběžnější materiály, které jsou k dispozici na trhu, patří plast, dřevo, umělý ratan. Ruční výroba zahradního nábytku je tou jedinou jistotou kvalitně odvedení práce.

 

Dřevěný zahradní nábytek

Zahradní nábytek vyrobený ze dřeva je vhodný nejen pro krytá, ale i pro volná prostranství. Dřevo je velice kvalitní a odolný přírodní materiál. Do nekrytých prostorů byste si však měli vybírat ošetřený zahradní nábytek – např. lakovaný, mořený či voskovaný. Takto upravený nábytek je totiž odolný vlivu vnějšího venkovního počasí.

 

Plastový zahradní nábytek

Zahradní nábytek vyrobený z plastu může být skvělou alternativou do prostor okolo bazénu, do sauny či dalších „mokrým“ místům a prostorům.

 

Zahradní nábytek z umělého ratanu

Velmi populární variantou je zahradní nábytek vyrobený z umělého ratanu. Tento nábytek má velmi dobré užitné vlastnosti. Při jeho výběru však musíte být velice obezřetní. Na trhu je totiž velké množství tohoto zahradního nábytku s naprosto odlišnou kvalitou.

 

Luxus na zahradě

Pokud toužíte po luxusu a komfortu ideální volbou je zahradní nábytek z masivu. Tento nábytek symbolizuje nejen krásný a živý přírodní materiál, ale také řemeslnou tradici. Disponuje celou řadou skvělých vlastností – má dlouhou životnost, je velice pevný a odolný a postupem času nabývá na hodnotě. Dále je nadčasový a snadno udržovatelný. Jedná se o nejzdravější nábytek, který existuje.

Masivní zahradní nábytek se hodí do jakékoliv zahrady, avšak skvělou volbou je k dřevostavbě, se kterou se navzájem doplňují.

 

Rozměry zahradního nábytku

Kromě materiálu byste neměli zapomenout také na rozměry. Pokud jste si již vytyčili vhodné místo pro zahradní nábytek, zamyslete se nad tím, jaké by měli být optimální rozměry. Přece jen si nechcete vybrat příliš malý, nebo zase příliš velký zahradní nábytek.

 

Doplňky k zahradnímu nábytku

Kromě pořízení samotného nábytku si můžete pořídit i mnohé doplňky. Skvělým doplňkem jsou například polstry na zahradní nábytek, které jsou nejenom elegantní, ale také poskytují člověku komfort při sezení. V dnešní době je na trhu velké množství polstrů v různém barevném provedení, vzorech, rozměrech i materiálech.

Související příspěvky

Stihli jste zazimovat svou zahradu a trávník?

redakce

Japonský topol do krbu

redakce

Nadzemní bazény – vyznáte se v nich?

redakce

1 komentář

Pavlína 21. 1. 2018 at 13:33

Konečně článek který ve výběru fakt pomůže. Většina takových jsou jen takové plky. Já jsem nakonec vybrala soupravu z umělého ratanu a příjemně mě překvapila. Bez vašeho článku by mě některé ze skutečností ani nenapadly zvážit. 🙂

Diskuze je uzavřena.