BYT DŮM

Chytré tipy jak na kabely

Kabely máme doma každý a to ve velkém množství. Přetékají ze šuplíků, navzájem se zamotávají a překáží skoro v každém koutě.  LAMA energy vám přináší několik tipů, jak je lehce zkrotit.

Uchraňte je před domácími mazlíčky

Dráty a kabely jsou velkým lákadlem pro zvířátka. Hlodavec, zejména zakrslý králík ho překousne zcela instinktivně, představuje pro něj překážku v běhu, kočka nebo pes ho mohou okousat, pokud je dostatečně nezabavíte. Pomohou vám takzvané „husí krky“ neboli spirálové bužírky, což jsou pevné, ale ohebné trubičky, které kabel ochrání před mechanickým poškozením. Nemluvě o tom, že kabel, kterým prochází elektrický proud, může zvířeti dát šok nebo ho i zabít.

Oddělte je

Kabel se nezamotá tak zle jako sluchátka, ale můžete lehce ztratit přehled, který konec je v zásuvce a který ne. Skvělou a levnou pomůckou jsou sponky na papír, které připevníte například na hranu stolu a kabel jeho koncovku do spony zaháknete. Pro uskladnění ne tolik používaných kabelů vám poslouží obyčejné ruličky od toaletního papíru. Do každé smotáte menší nebo malý kabel a naskládáte je společně do krabice. Pro zvláště dlouhé kabely pak použijte obyčejné vlasové skřipce. Nadměrnou část smotejte do kroužku, který skřipcem jednoduše zajistíte.

audio-529276_640

Přehledně si je označte

Pokud ráno odcházíte ve spěchu a potřebujete si nabíječku na telefon vzít sebou, pozor ať nesáhnete po té špatné. Taková nabíječka do tabletu by vám mohla telefon nenávratně poškodit. Raději si je pečlivě označte. Na tenké kabely můžete použít kousky obyčejných barevných brček, které po straně naříznete a na kabel navléknete. Na silnější postačí izolepa, které do spoje vložíte kousek barevného papírku.

Udělejte na nich uzel

Určitě se vám také stalo, že se počítač zničehonic vypnul uprostřed rozdělané práce. Na vině bývá často rozpojený kabel, vedoucí z prodlužovačky. Udělejte na kabelu jednoduchý uzel tak, aby byl spoj ve středu očka. I když za něj budete tahat, spoj se neuvolní.

plug-672223_640

Související příspěvky

Jak poznat kvalitní rozkládací postel?

redakce

Dopřejte své garáži i kvalitní garážová vrata

redakce

Vestavné spotřebiče – předpoklad moderně pojatého interiéru!

redakce