BYT

Jak vybrat podlahu do kuchyně?

Podlaha je nedílnou a velice důležitou součástí jakékoliv místnosti. Povrchový materiál je však nutné volit nejenom s přihlédnutím k originálnímu a působivému vzhledu. Zajímat se musíte i o povrchovou úpravu, snadnou udržovatelnost a vůbec celkové praktické užití.

A právě kuchyně je jednou ze specifických místností, v níž byste si měli dobře rozmyslet, jaký materiál si necháte položit na zem. Myslet musíte na to, že v kulinářském koutku vám většinou spadne spousta věcí a sem tam se objeví voda na podlaze.

Odolnost povrchové vrstvy

Z výše uvedeného jednoznačně vyplývá, že dřevo a laminát nemusí být ideální volbou kvůli zmiňované vlhkosti. Opakem toho je zase dlažba, která si s vodou jednoduše poradí, je ale příliš křehká vůči padajícím předmětům.

V tomto směru jednoznačně vítězí například vinylové podlahy. Ty jsou plně syntetické, mají minimální spáry a snadno se opravují. Patříte-li spíše k příznivcům přírodních materiálů, pak padne volba na přírodní linoleum marmoleum, jež je povýšenou alternativou vinylu.

vinylova_podlaha_do_kuchyne_wineo

Za kvalitu si musíte připlatit

Pakliže lpíte na dřevu či laminátu, jenž na druhou stranu koresponduje s vašimi dalšími místnostmi, nemusíte tuto variantu zcela zatracovat. Musíte však počítat s vyššími náklady za 1 m2, jelikož takové podlahové materiály disponují nadstandardními úpravami povrchových vrstev.

Speciální laky zabraňují nasákavosti, a pokud i přesto dojde k protečení vody mezi jednotlivé části podlahy, můžete tímto případné deformace eliminovat.

Tvrzené PVC vítězí nad kobercem

Naprosto nevhodným materiálem je samozřejmě koberec a to především pro svoji zhoršenou udržovatelnost. Vyvarovat byste se měli i bílý spárám, popřípadě jakkoliv kluzké podlaze.

Jako ideální se jeví hlavně zmiňované tvrzené PVC. V případě kuchyní je lepší zvolit variantu lepenou, nežli vinyl upevněný na klasických deskách se zámky.

Pro výběr té pravé podlahy, koberce a příslušenství k pokládce podlahových krytin se obraťte na naše podlahové studio Supellex s pobočkami v Praze, Brně, Plzni, Ostravě a Velké Bíteši.

vinylova_podlaha_kuchyne

Související příspěvky

Prodáváte byt? Tak nepodceňte fotografie a cenu

redakce

KOUPELNA – OÁZA KLIDU A POHODY

redakce

Vliesové tapety Open Air – dodají interiéru svěžest a moderní vzhled

redakce