DŮM

Zaskočilo vás, jak moc jste museli topit i při letošní mírné zimě?

Letošní zima se dle dlouhodobých statistik řadila k těm nejméně mrazivým. Dnů, při kterých byly teploty inztenzivně pod nulou a bylo opravdu typicky zimní počasí, jsme příliš neregistrovali. Logicky by se tato skutečnost měla pozitivně projevit na cenách za vytápění. Bohužel ne ve všech domácnostech tomu tak zcela bylo. Především majitelé starších rodinných domů i přes letošní mírnou zimu téměř žádnou sebemenší nutnost vytápění neregistrovali. Jak je to možné?

Starší objekty neustále ztrácí své izolační vlastnosti

Když se nad tímto tématem zamyslíme důkladnějii, tak se vlastně jedná o zcela vysvětlitelný jev u starších rodinných domů. Dříve se ještě na tepelnou izolaci domů nekladly tak vysoké nároky, jako dnes. Jestli ano, tak u materiálů dochází k neustálému stárnutí a izolační vlastnosti budovy jsou rok od roku menší. Tepla z interiéru uniká stále více a je potřeba neustále produkovat nové. A to i v případě jemnější zimy. Dá se tedy předpokládat, že bez účinných opatření budou příští zimu vaše výdaje na vytápění ještě náročnější.

201408191033211

Vyberte kreativní způsob

Pokud nechcete vyhazovat finance na vytápění doslova oknem, a chcete, aby se teplo v interiéru příští zimu udrželo, měli byste vybrat jeden z typů tepelné izolace domu. Nejčastěji vás asi zřejmě napadne zateplení fasády, ale to je investice, která přestupuje 100 000Kč, a než začne vydělávat, uběhne mnoho desetiletí. Figurují ale i více efektivnější způsoby tepelné izolace domu. Některé z nich jsou zcela levnější a účinnost mají také velmi vysokou. Především proto, že zabraňuje teplu unikat v místech, kde dochází k nejvyšším tepelným ztrátám – na stropech místností a půdách. Vhodnou variantou, jak zabránit tomuto teplu unikat je tedy zateplení stropů a půd.

Vyberte foukanou izolaci – nejúčinnější technologii

I na zateplení stropů a půd existuje hned mnoho postupů a technologií. Některé z nich ale mají problém s tím, aby byly na plochu půdy šikovně instalovány a měly tedy dostatečnou účinnost. Mezi velmi ideální řešení se řadí zateplení pomocí foukané izolace. Tato technologie vytvoří na půdě ucelenou vrstvu izolačního materiálu, bez jakýhkoliv  teplených mostů. Mezi nejširší specialisty na tento druh zateplení na našem trhu se řadí firma Foukané Izolace s.r.o.

Detailní informace o materiálech a samotné technologii jako takové najdete na www.foukaneizolace.cz.

201408191033223

Související příspěvky

Venkovní, vertikální nebo “normální”? Zvolte si ty pravé žaluzie pro vás

redakce

Dřevěné balkóny jsou estetické i praktické

redakce

OKHE SMART – kombinace inteligence a skvělé technologie

redakce