ZAHRADA

Trendy v oblasti zahradního nábytku

Všichni fanoušci grilování a zahradních oslav dobře ví, že na zahradu patří kvalitní zahradní nábytek. Dávno jsou out plastové židle a stoly. Dnes jsou moderní přírodní materiály. Zejména dřevo se těší velké oblibě pro svou odolnost a pěkný vzhled. V tomto článku se dočtete, co je trendy ve světě zahradního nábytku, a jaké kousky by neměly chybět na vaší zahradě.

 

Dřevěné sety na každý dvoreček

Základem venkovního nábytku je samozřejmě větší stůl a několik židlí. Zahradní židle musí být stabilní a měly by disponovat dostatečně vysokou a širokou zádovou opěrkou pro pohodlné a zdravé sezení. Zahradní stoly mohou být buď rozkládací, nebo pevné. Záleží na tom, jak máte velkou rodinu a kolik za vámi chodí na návštěvy přátel. Pokud rádi zvete přátele na grilovačku, vyplatí se investovat do rozkládacího stolu, který zajistí dostatečně velkou plochu pro všechny strávníky. V dnešní době je také populární mít na zahradě malý kuchyňský kout. Nutnou výbavou takového koutku je zahradní kuchyňská linka. V případě, že nemáte zrovna chuť zapalovat gril, můžete si na čerstvém vzduchu pod zlatým sluncem uvařit oběd přímo na plotně.

 

Investujte do pohodlí

Abyste si grilování nebo oslavu užili co nejpohodlněji, pořiďte si venkovní ratanovou sestavu. Tou může být prostorná pohovka se snímatelným polstrováním a polštáři, nebo set ratanových zahradních křesel. Obě možnosti jsou velmi pohodlné. Ratan má navíc dlouhou životnost, ačkoliv na to nevypadá. Jde o pevný materiál, který vám vydrží dlouhá léta, budete-li se k němu chovat hezky a správně o něj pečovat. To znamená jednou za čas otřít prach jemným hadříkem a nepoužívat na čištění ředidla ani abrazivní krémy. Při přemisťování vždy nábytek nadzvedněte, je lehký, takže to hravě zvládnou i ženy, šoupáním po zemi by se totiž mohl poničit.

Související příspěvky

Už žádné starosti se sadbou díky pěstebnímu stolu

redakce

Obří skluzavka od Little Tikes nesmí chybět na žádné zahradě

redakce

Gril, pec nebo zahradní krb?

redakce