INSPIRACE

Běhouny aneb trendová dekorace posledních let

Dekorovat interiér s největší pravděpodobností nepatří mezi oblíbené aktivity většiny naší populace. Spousta barev, vzorů – a je potřeba, aby spolu vše ladilo. A přiznejte si, na to nemá spousta lidí nejen čas, ale ani chuť a nervy. Existují mezi vámi ovšem i tací, pro které je tento svět ráj na zemi. Nové stoly, židle, koberečky, stylové lampy nebo běhouny.

 

Koberce jsou nejvděčnější

Dodat trochu života vašemu stávajícímu bytu nebo domu nebylo nikdy jednodušší. Značek je dnes nespočet, barevná paleta je doslova nekonečná a typů je víc než dost. Ať už hledáte klasické koberečky do koupelny, stylové ručně pletené koberce do obýváku nebo jednoduché, ale vděčné běhouny na chodbu nebo do předsíně, na své si přijdete. Koberce patří bezpochyby mezi tu nejjednodušší formu dekorace, která dokáže změnit celý pokoj k nepoznání. Pokud se i vy odhodláte k nákupu nového kousku, vyplatí se volit světlé tóny, které dodají místnosti nový nádech.

 

Vyberte si svou barvu

Běhouny patří v posledních letech mezi velmi oblíbené typy v oblasti koberců. Dokážou vyplnit prázdný prostor a dodat místnosti jako takové úplně nový styl. Zapadnou hravě nejen do předsíně, ale i do chodby nebo dokonce do kuchyně. Pozor ale! Vždy se snažte koberec barevně přizpůsobit svému okolí. Nevolte křiklavé, přeplácané tóny. V bílém prostředí se hodí zvolit odvážnější kousek, naopak v tmavší místnosti s více nábytkem je dobré se držet už předem daných barev, aby celkový dojem nepůsobil chaoticky a neupraveně.

 

Údržba je potřeba

Není to žádná velká věda. Běhouny se čistí stejně jako klasické koberce. Postačí, když je budete hlavně pravidelně vysávat. To totiž zabraňuje tomu, aby se v nich usazovaly škodlivé látky. V případě, že jste alergik, je to navíc naprosto nevyhnutelné. Jednou za čas je také dobré provést hlubší, chemické čištění. S tím to ale také netřeba přehánět.

Jednou za dva měsíce to hravě postačí.

Související příspěvky

Výhody plotů z PVC, které dodává KM Plast:

redakce

Světlo – naše zdraví, sebevědomí a produktivita

redakce

Netradiční relaxace během realizace svého bydlení

redakce