ZAHRADA

5 rad, jak zařídit zahradní posezení

Zahrada by neměla být jen místem pro práci, ale také místem pro odpočinek a relaxaci. Už při zařizování zahrady myslete na dostatečný prostor, kam umístíte posezení. Blízko něj může být venkovní kuchyně s grilem a vytvoříte tak ideální prostor pro setkávání s přáteli a rodinou. Víte, jak posezení zařídit?

 

1) Kam posezení umístit

Při zařizování zahrady vyberte vhodné místo, kam umístíte zahradní nábytek a vytvoříte společenskou zónu. Může se jednat o zahradní posezení, které bude blízko terasy, zimní zahrady nebo bude součástí venkovní kuchyně. Pokud máte zahradní altán, případně jiný přístřešek, posezení můžete umístit i do tohoto prostoru. Snažte se vytvořit příjemný prostor pro odpočinek i aktivní společenský život. V daném místě by měl být dostatek stínu, abyste nemuseli řešit zahradní slunečník a zároveň by na tomto místě mělo být alespoň částečně slunce pro ty, kteří se budou chtít opalovat.

 

2) Jaký vybrat materiál

Výběr materiálu zahradního nábytku je dalším krokem, který vás čeká po vybrání místa. Nabídka zahradního nábytku je široká a vybrat si tak můžete z dřevěného, kovového nebo plastového nábytku. Velmi často si vyberte kombinaci více materiálů, případně k nábytku pořídíte zahradní stůl z jiného materiálu. Vždy vybírejte podle celkového vzhledu vaše domu a zahrady. Pokud máte rustikální nebo venkovský styl bydlení, hodí se dřevo. Pokud bydlíte moderně a minimalisticky, vzhled vašeho bydlení podpoří kovový zahradní nábytek.

 

3) Bez čeho se neobejdete

Pokud máte malé děti, rozhodně se vaše zahrada neobejde bez houpačky. Pořídit můžete i větší zahradní houpačku, kterou si oblíbili i dospělí. Při koupi zahradního nábytku se zamyslete i nad tím, kolik lidí k vám chodí na návštěvu, zda sedíte na zahradě, případně kolik lidí zvete na grilování. Podle toho se rozhodněte pro počet židlí, zahradní lavice nebo jiné možnosti posezení. Nezapomeňte také na kvalitní vybavení venkovní kuchyně, a to včetně grilu a příslušenství.

 

4) Jak využít posezení

Zahradní nábytek využijete pro posezení na zahradě s přáteli, pro narozeninové oslavy, případně oslavu výročí nebo jiných příjemných událostí. Na zahradě můžete mít dokonce i svatební oslavu nebo zde sedět s přáteli a rodinou, i když nic neslavíte. V grilovací sezóně zahradu využijete k běžnému vaření a strávíte zde příjemný čas s rodinou.

 

5) Další typy a nápady pro využití zahrady

Při pořizování venkovního nábytku a zařízení zahrady myslete také na to, zda máte na zahradě bazén, dětské hřiště nebo slouží zahrada víc k pěstování rostlin, zeleniny a ovoce. Pokud máte bazén, tak si pořiďte pohodlná lehátka, abyste se mohli opalovat. Pokud máte na zahradě dětské hřiště, vytvořte blízko něj posezení i pro dospělé, aby na své děti viděli.

Související příspěvky

Proč je nutné v bazénu mít dostatečnou koncentraci chloru?

redakce

Garden – stínění zimních zahrad

redakce

Bazénová sezóna se blíží, 5 tipů pro odzimování bazénu

redakce

1 komentář

Věra 21. 8. 2022 at 22:33

S manželem jsme si koupili dům s kopcovitou zahradou, která potřebovala na několika místech zpevnit půdu, aby se nesesouvala po svahu. Nejhorší to bylo po každém dešti, proto jsme museli hledat nějaké řešení. To manžel našel na internetu na hobby stránkách, kde mu učarovala zatravňovací dlažba, která náš velký problém vyřešila.

Odpověď

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.