ZAHRADA

Ploty HK – nabídka kvalitního a pevného oplocení pro každý dům

Plot představuje součást každého domu nebo objektu. Plní hned několik funkcí a není to jen ohraničení pozemku, což říká, že daný pozemek má svého majitele a cizím vstup zakázán. Ploty, teřba ty, které nabízí ploty HK, jsou postaveny také do různých výšek, je vybrán jedinečný design a důležitá je samozřejmě spolehlivost. Někdo samozřejmě preferuje a u svého domu má živý plot, který je sice nazýván plotem, ale není zdaleka tím, čím by měl v praxi být. Tady se své úlohy spolehlivého a pevného plotu zhostily ploty kovové, dřevěné, gabiony nebo ploty betonové.

Jakou funkci tedy má plot

Ohraničit svůj pozemek se snažili lidé již v minulosti, kdy si z dřevěných klád nebo jiných dřevěných tyčí snažili utvořit ochranu před nepřátely, ale i před zvěří. Tento stavební materiál se používá pro stavební účely i dnes a to v daleko větším měřítku. Takže pokud jde o malé shrnutí, plot plní především funkci ochrannou a má za úkol ohraničit pozemek majitele. Když už byla řeč o minulosti, tak je třeba říci, že ve středověku asi nikoho nezajímalo, z jakého dřeva je plot postaven, zda vydrží navěky a jestli se desidnově hodí k obydlí. To je v současné době ale velmi důležitý poznatek, takže plot plní i estetickou funkci.

Jaký plot si může majitel domu dopřát. Ty, co nabízí ploty HK

Kovové ploty

Vedle dřevěných plotů jsou tu také kovové ploty, které mají několik výhod. Kovové ploty jsou vybírány především pro svou pevnost a atraktivní vzhled. Všestranný materiál umožňuje výrobu jak moderního designu, tak designu inspirovaného starým stylem. Takové ploty se vyznačují nejen svou pevností, ale také vysokou životností. Při správné údržbě mohou vydržet i desítky let a navíc dobře odolávají mrazu a dešti. Pokud někdo touží po dokonalém oplocení, které bude velmi originální, může si kovový plot trochu vyšperkovat například se dřevem, ale chce to také trochu umu a fantazie, protože by se pak z plotu stal jen laciný kýč, který se nehodí k domu.

Hliníkové ploty od firmy ploty HK

Tyto ploty jsou modelem odolnosti a kvality. Jsou odolné vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám, a proto jsou po mnoho let jistou volbou. Kromě toho se vyznačují vysokou estetikou a množstvím vzorů. Jejich výhodou je, že se nemusejí natírat barvou.

Plot z drátěného pletiva

Nejpopulárnějším a nejlevnějším způsobem, jak oddělit svůj majetek, je plot z drátěného pletiva, který je namontován na kovových sloupech. Zatímco výška plotu závisí na individuálních potřebách majitele pozemku, v praxi se pohybuje od 1 do 2 m. Realizace takového pletivového plotu není obtížný úkol. Jediným problémem je napínání samotného pletiva, pokud nejsou k dispozici správné nástroje.

Dřevěné ploty nabízejí ploty HK

Dřevěné ploty jsou v podstatě klasikou mezi oplocením. Dřevo je výborný stavební materiál a i ploty vypadají velmi elegantně, takže jsou vhodné pro různé typy domů. Dřevěné ploty mohou být zhotoveny nejen z latí nebo dřevěných hranolů, ale v posldení době se velmi často člověk může setkat s oplocením, které je vyrobeno s různě velikých desek nepravidelného tvaru a tvoří tak dohromady poněkud zvláštní, leč moderní design. Dřevo je třeba naimpregnovat speciální lazurou nebo natřít barvou pro lepší ochranu.

Gabiony

Gabionové ploty jsou velmi oblíbené a designově také zajímavé ploty. Gabiony jsou to vlastně speciální kovové koše plněné různými materiály, nejčastěji kameny a jsou vhodné nejen jako olpocení pro dům, ale také ke zpevnění svahů nebo se hodí do zahradní architektury.

Související příspěvky

Vylepšete si svoji zahradu ­– základem jsou kvalitní zahradní domky

redakce

Přírodní dřevo! Ještě stále ideální materiál pro realizace teras!

redakce

Zahradní altány – praktické a moderní řešení

redakce