Search

Gril, pec nebo zahradní krb?

Letní dny jsou, zdá se, konečně tady a to s sebou přináší možnost posedět večer s přáteli či rodinou, otevřít lahev dobrého vína nebo něco dobrého sníst. Pokud vás podobná představa také láká a současně zvažujete nákup grilu, pece nebo pořízení zahradního krbu, přinášíme vám souhrn nejdůležitějších informací, která vám usnadní rozhodování.

 

Grily

Obliba grilování u nás v posledních letech nebývale roste a není se mnoho čemu divit. Jak ale vybrat ten správný gril právě pro vás? Základní otázkou, kterou byste si měli položit je, jakým palivem chcete v grilu topit. Kvalitní dřevěné uhlí dodává grilovaným pokrmům typické aroma kouře. Další výhodou je nízká cena, kdy kvalitní gril je možné zakoupit už od 5.000,- Kč. Mezi nevýhody uhelných grilů pak patří zdlouhavé roztápění a také výrazně horší možnost regulace teploty uvnitř grilu.

Další skupinu pak tvoří grily elektrické, které se svojí povahou hodí především pro cestování s karavanem či provoz na balkónech bytových domů. Jejich cena je nepatrně vyšší než u grilů uhelných, ale snadněji se u nich reguluje teplota. Mezi nevýhody lze pak zařadit nižší teplotu a také složitější čištění. Třetí a jednoznačně nejuniverzálnější skupinou jsou plynové grily, které vynikají jednoduchou obsluhou i regulací teploty, snadno se čistí, dlouho vydrží a kvalitní gril pořídíte už od osmi tisíc.

Dražší modely pak nabídnou například bočník hořák pro přípravu omáček a příloh, zadní infračervené hořáky pro rožnění nebo třeba ice-box, ve kterém se na vás bude těšit vychlazené pivo. Novinkou pro letošní grilovací sezónu jsou pak grily na dřevěné peletky od americké značky Traeger. Ty v sobě spojují jednoduchou a pohodlnou obsluhu plynových grilů a aroma kouře, které grilovaným dobrotám propůjčují hořící dřevěné pelety.

Foto: Outdoorchef

Zahradní pece

Zahradní pec je skvělým způsobem, jak skloubit zábavu, příjemnou atmosféru a zdravou přípravu jídla. Tradiční příprava pokrmů v pravé peci přináší kouzlo praskajícího ohně i skvělý gurmánský zážitek. Zahradní pec můžete využít pro přípravu řady pokrmů, například na pizzu, na chleba a celou řadu masových pochoutek.

 

Zahradní krby

Zahradní krby jsou vynikajícím společníkem pro každý letní večer. Ať už je umístíte na otevřené prostranství nebo třeba do pergoly, můžete se spolehnout, že vám pomohou připravit pohodovou atmosféru a krom toho také nekonečnou řadu grilovaných, pečených nebo uzených dobrot. Zahradní krby můžeme základně rozdělit na dvě skupiny. Tu první tvoří solitéry, které si zakoupíte, přivezete domů, postavíte na místo a za pár minut už se můžete těšit z plápolajících plamenů. Druhou skupinou jsou stavěné zahradní krby,
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *