TIPY

Zdravý spánek v centru pozornosti

Každé ráno se chceme probudit maximálně odpočinutí a svěží. Důležitou podmínkou pro zdravý a posilující spánek není jenom jeho délka, ale i postel, kterou používáme. Zdravý spánek má totiž svá přesná specifika.

Umístění postele v ložnici je často přeceňováno. Vůbec nezáleží na tom, jestli zvolíte postel přiraženou ke stěně obvyklou v našich krajinách nebo lůžko postavené uprostřed místnosti. Jde jen o to, která varianta bude pro vás osobně pocitově komfortnější. Ke zdi by se neměly přirážet pouze manželské postele, protože je pak značně omezen komfort při vstávání jednoho z partnerů. Jinak je rozložení nábytku v ložnici čistě na vás.

 

Kvalitní matrace a rošty hrají prim

Spaní na čalouněné posteli je tím nejhorším, co můžete pro svou páteř udělat. Čalounění se nikdy nepřizpůsobí tvaru těla a jeho změnám poloh během spánku tak jako kvalitní rošty a matrace. Jeho údržba je navíc značně omezená a velmi snadno se zde rozmnoží roztoči a další patogeny. Čalounění navíc pohlcuje prach a během spánku ho při každém pohybu vysílá k našim nosním dírkám a odtud dál do průdušek a plic.

Při výběru matrace si můžete zvolit z celé řady tvrdostí ale i použitých materiálů a konstrukcí. Velmi praktické jsou matrace se snímatelným potahem nebo ty s povrchem upraveným tak, aby bránil množení patogenních mikroorganismů. Matraci navíc můžete po čase vyměnit, zatímco čalouněnou postel musíte do sběru odnést celou.

Kvalitu spánku ovlivňují i vhodně zvolené lůžkoviny. Prostěradla i další ložní prádlo by měly mít co největší podíl bavlny, která přirozeně saje pot a brání tak zapaření. Hitem je i mikrovlákno, které vlhkost navíc odvádí přímo do okolního prostředí. Díky tomu se ve spánku nezpotíte ani v těch nejteplejších letních dnech. Prostěradla z mikrovláken jsou navíc velmi odolná proti oděru a vyznačují se sytými a dlouhotrvajícími barvami. Pokud chcete za své peníze odpovídající kvalitu, určitě se při nákupu podívejte právě po nich.

Související příspěvky

Slibem nezarmoutíš a s penězi uteč

redakce

Pro hledání i prodej bytu či domu je tu CINCINK

redakce

Lepení skleněných dvířek

redakce

Přidat komentář