Search

Zařiďte dětský pokoj útulně a zároveň prakticky

Přemýšlíte, jak funkčně, prakticky a zároveň útulně zařídit pokoj pro vašeho malého neposedu či roztomilou princeznu? Rozdělte místnost na tři zóny podle činností, které zde probíhají, a umožněte jim tak využívat prostor jak na hraní, tak ke studiu i relaxačním aktivitám. Co by v jednotlivých částech rozhodně nemělo chybět a jakým způsobem všechno sladit tak, aby interiér působil jako jeden harmonický celek? Přinášíme pár tipů, kterými se můžete nechat inspirovat.

 

Myslete dopředu

Při zařizování myslete dopředu a pečlivě zvažte, jak dlouho má pokojík dítěti sloužit v nezměněném stavu. Základ by měly v každém případě tvořit neutrální odstíny, jako je bílá, béžová a šedá, které působí lehce a vzdušně a skvěle se kombinují s dalšími barvami. Navíc tyto tóny jen tak rychle neomrzí a váš potomek se za ně nebude stydět ani s přibývajícím věkem. Využití tak najdou na stěnách nebo třeba dětském nábytku. S barvami se můžete vyřádit na doplňcích, které lze lehce obměňovat – polštářky, plakáty, samolepky.

 

Nepodceňte kvalitní spánek

S jednotlivými kusy nábytku to tady ale nepřehánějte, musí totiž zbýt dost místa na hraní. Nicméně, bez základních kusů vybavení se váš potomek přece jen neobejde. Tím stěžejním, co nesmí chybět, je kvalitní dětská postel, která je pilířem každého pokojíčku. A také naprosto nezbytná pro jejich zdravý spánek. Vybírejte lůžko, které bude dostatečně stabilní a bezpečné, všichni totiž dobře známe dětskou nezkrotnou a akční povahu. Hlídejte kvalitu materiálů i způsob provedení, všímejte si, jestli nemá lůžko ostré hrany, o něž by se mohlo dítko poranit. Vaše potomky bude zajímat hlavně design, než cokoli jiného. A nutno říct, že výrobci vychází dětské fantazii neuvěřitelně vstříc. Dnes tak může váš potomek nocovat třeba v dětské auto posteli, která vypadá jako závodní vozidlo.

 

Nezapomeňte na úložné prostory

Nezbytné jsou také úložné prostory, jako jsou komody, šatní skříně, poličky či regály, kam dítě samo dosáhne. Někam je totiž třeba uschovat všechny hračky, oblečení, učebnice, knihy i sešity – váš potomek se tak naučí pořádku. Vejít se sem musí také psací stůl s židličkou pro správné sezení, aby bylo nejen kde psát úkoly, ale třeba také malovat, kreslit a tvořit. Do zařizování interiéru nezapomeňte zapojit také vaše ratolesti, bude to přece jejich království, a tak k tomu rozhodně mají co říci. Ať se jim v novém pokoji líbí!
Jeden komentář u “Zařiďte dětský pokoj útulně a zároveň prakticky

  1. Sylva napsal:

    Vybírám kvalitní nábytek do dětského pokoje pro dceru a stále váhám. Moc se mi líbí tato souprava https://www.hezkydetskynabytek.cz/detske-pokoje/selena.html , jelikož jsem na internetu našla spoustu dobrých recenzí na kvalitu a provedení, ale mám trochu obavy z pořízení nábytku z internetu bez možnosti vidění ho na vlasní oči. Líbí se mi ale ta originalita, jelikož jsem nic podobného nenašla. Nevíte o něčem podobném?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *