TIPY

Vlastníte rodinný domek? Na termický solární ohřev vody i na fotovoltaiku lze čerpat dotace

Bydlení v rodinném domku má celou řadu výhod. Nemusíte brát ohledy na sousedy, kteří jsou v bytových domech od vašich prostor odděleni pouze zdí a snadno je vyruší i hlasitější zvuk televize nebo sterea. Na zahradě se lze věnovat nejrůznějším radovánkám, pěstovat zeleninu, bylinky, ovocné stromy i květiny, dopřát si můžete bazén i prolézačky pro děti. Kdykoliv chcete, posedíte si na terase, případně připravíte nějakou lahůdku na grilu. A také můžete výrazně za elektřinu.

Solární energie je tou pravou cestou! Ušetřené peníze můžete investovat do nového vybavení nebo vyhradit na zábavu

Solární panely dnes zná každé malé dítě. Běžně jsou k vidění na střechách domů i na polích, mnozí si navíc zvykli s sebou nosit malý solární panel k nabíjení mobilu, tabletu a dalších zařízení. Výjimkou nejsou ani solární svítidla a různé kempingové vybavení, jehož baterie lze dobíjet přímo na slunečním světle. Nejvýznamnější roli však fotovoltaika hraje jako náhrada elektřiny vyráběné spalováním fosilních paliv a z dalších zdrojů, které jsou méně šetrné k životnímu prostředí. A přiznejme si, velkou roli hraje i možnost výrazného snížení finančních výdajů. Úspora přitom rozhodně není zanedbatelná; správně navržený systém dokáže uspokojit zhruba dvě třetiny spotřeby domácnosti, v létě dokáže zajistit i úplnou soběstačnost.

Dotace na fotovoltaiku pomohou se vstupní investicí. A spotřeba energie se na dlouhá léta o poznání sníží

Mnoho majitelů nemovitostí od fotovoltaiky odrazuje nutnost pořízení vybavení, jehož cena není zanedbatelná. Majitelům rodinných domů však stát nabízí pomoc v podobě dotace na fotovoltaiku. Tu lze čerpat bez ohledu na to, zda se bude stavět domácí elektrárna na klíč, nebo zda je účelem zajistit pouze solární ohřev vody. Čerpat na fotovoltaiku dotace umožňuje program Nová zelená úsporám.

Související příspěvky

Malování bytů

redakce

S koupí vysněného bydlení se neukvapte. Vše má svá pro i proti

redakce

Služba garantovaného nájmu vám zajistí pravidelný a stabilní příjem, co obnáší?

redakce