TIPY

Foukaná izolace – jaké má výhody?

Udržet v domě optimální teplotu stojí peníze. Náklady na vytápění jsou jedny z největších v rodinném rozpočtu a tak samozřejmě stále řešíme, jak ušetřit. Vyměnit okna, zateplit fasádu nebo se zaměřit na strop nebo ještě nějaké další řešení?

Začněte u stropu, protože až 30% tepla uniká právě stropem a po jeho izolaci tyto úniky přestanou. Foukaná izolace je pro zateplení stropů nejvhodnějším řešením. V porovnání s celkovou výměnou oken nebo zateplením fasády je také výrazně levnější a má rychlejší návratnost investice. Aplikace je jednoduchá, čistá a je hotová za pár hodin. Izolační materiál se na určené místo dostává foukáním, dokáže se tak dostat opravdu všude, do každé mezery nebo praskliny. Nevznikají tak tepelné mosty, které by účinnost izolace snižovaly.

Nevzniká ani nepořádek, který nás často odradí od různých prací na domě, rekonstrukce nebo právě zateplování. Představa, jak musíme vystěhovat nábytek, oblepit igelitem dveře a okna, položit na zem kartony a na zahradě místo zeleniny a květin mít role izolačního materiálu, nářadí a dalších věcí nás děsí i ve snu. To vše u foukané izolace odpadá, veškerý materiál je umístěn na korbě nákladního automobilu, který parkuje u domu a na určené místo se dostává foukáním pomocí hadice. K aplikaci tak stačí jen několik otvorů, nikdo vám nemusí chodit obývákem a nebo stavět lešení, aby se k zateplovanému stropu vůbec dostal.

Během několika hodin je izolace hotová a funguje okamžitě. V topné sezóně vám udrží doma teplo a naopak, až přijdou letní vedra, ochrání před přehřátím obytných místností. V zimě pak ušetří náklady na vytápění i do výše 30% a to je již pěkný kus rodinného rozpočtu. Minerální vlna používaná pro foukanou izolaci nesléhá a nedeformuje se, je nehořlavá, odolává plísním i bakteriím a nenasákává vodu, sloužit vám bude mnoho let.

Související příspěvky

Jak přivést proces stěhování k dokonalosti? V první řadě vyměňte stres za systematičnost

redakce

Ušetřete s LED osvětlením. Jak a kolik?

redakce

Hledáte odolný a elegantní materiál na okna? Vyberte si hliník

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.