TIPY

Ventilátory a klimatizace zajistí příznivé prostředí v interiéru, i když venku panují tropická vedra

Chcete si užít dokonalé léto a vyhnout se nepohodlí, které je způsobeno příliš vysokými teplotami? Bydlíte ve skvěle řešeném a útulném bytě, avšak jeho okna jsou celý den vystavena slunečnímu žáru, což způsobuje, že si často v obýváku i v ložnici připadáte jako ve skleníku? Nebo je vaše obydlí umístěno v podkroví a ve chvíli, kdy se důkladně zahřeje střecha, není vevnitř k vydržení? S takovým problémem se potýká nemalé procento majitelů bytů v panelových domech. Příjemné klima však během letních měsíců však často není ani ve starší zástavbě či v mnoha novostavbách.

Klimatizace a ventilátory pomohou snížit teplotu v obytných budovách, kancelářích i nejrůznějších provozovnách

V České republice mohou v zimě panovat tuhé mrazy, během léta se zase často teploty vyšplhají nad 30° C. A i když se objevují zpravidla jen od června do srpna, představují pro organismus nemalou zátěž, obzvláště pokud zároveň panuje sucho. Takové počasí může být nebezpečné zejména pro kardiaky i další lidi se zdravotními problémy, riziko představuje i pro seniory. I pro většinu ostatních však bývá trávení delší doby venku nepříjemné. Do jisté míry sice pomůže schovat se před slunečními paprsky do stínu, opravdovou úlevu však přináší pouze pobyt v chladnějších prostorách. Příjemnou teplotu tam často pomáhá zajistit klimatizace, případně ventilátory.

Kdy stačí ventilátor? A za jakých okolností je na místě pořízení klimatizace?

Ventilátor

Potřebujete snížit pocitovou teplotu jen o několik málo stupňů? Nevadí vám průvan, naopak dokonce uvítáte zvýšenou cirkulaci vzduchu v místnosti? Pak pro vás ventilátor představuje to pravé řešení.

Klimatizace

Klimatizace je o poznání účinnější než ventilátor, za chladných dnů navíc dokáže prostor i ohřát. A navíc čistí vzduch, což ocení nejen astmatici a alergici.

Související příspěvky

Interiérové a posuvné dveře s puncem luxusu

redakce

Kupujete nemovitost? Počínejte si chytře

redakce

Kotel vybírejte podle druhu paliva i poskytovaného komfortu

redakce