INSPIRACE

SKLENĚNÉ PRVKY V INTERIÉRU: JAKÉ MÁTE MOŽNOSTI?

Skleněné doplňky do interiéru se v dřívějších dobách pojily buď s rozlehlými kancelářskými prostory nebo s prudce elegantními a luxusními vilami milionářů. V poslední době ale popularita skla stoupá i pro soukromé využití v interiérech běžných lidí.

Důvodů je celá řada – sklo si stále ponechalo onen punc luxusu, proto pokud chcete svůj domov ozvláštnit, se skleněnými prvky rozhodně nešlápnete vedle. Tento materiál se zároveň velice snadno čistí, je velice ekologický a zároveň je vhodný i pro alergiky. Jaké máte tedy u skleněných prvků možnosti?

Přirozené světlo do každého interiéru

Díky skleněným doplňkům přinesete do svého interiéru přirozené denní světlo. Možností k prosvětlení bytu pomocí skla máte přitom celou řadu – ať už zvolíte skleněné dveře z odolného tvrzeného skla, skleněné příčky, kterými dokonale rozdělíte větší prostor, či půjdete netradičnější cestou a zvolíte si skleněné schody a zábradlí, díky nimž vytvoříte vizuální efekt plutí vzduchem.

Sklo zároveň celý prostor výrazně provzdušní a dodá mu na nadčasové eleganci. Máte samozřejmě možnost vybavit si skleněnými doplňky třeba jen část domu, jako je kuchyň či koupelna. V koupelně je velice populární volit ze skleněných sprchových koutů a zástěn, v kuchyni naopak oceníte širokou škálu barev a motivů pro skleněné obklady za sporák či kuchyňskou linku. Samozřejmostí jsou též pracovní desky z hladkého či matného skla, které opět prostor opticky rozšíří.

Bezpečnost především

Co řadě lidí brání pořídit si luxusní skleněné doplňky je strach o bezpečí své či ostatních členů domácnosti. Na tomto místě je ale potřeba upozornit, že k výrobě skleněných prvků do interiéru se používá kalené bezpečnostní sklo o několika vrstvách. Abyste měli jistotu naprosté bezpečnosti, vybírejte produkty vždy od spolehlivých výrobců s certifikáty kvality.

Díky vysoké mechanické odolnosti a snadné údržbě proto sklo patří mezi velice oblíbené materiály například i pro výrobu dveří. Skleněné dveře rozhodně nevyužijete jen do kanceláře, ale jejich matná varianta se výborně hodí i například do koupelny. U skleněných dveří máte navíc velkou možnost výběru co se týče barevného provedení, ornamentů či fólií.

Díky pochozímu sklu budete plout vysoko nad prostorem

Zcela jedinečné řešení pak nabízí vícevrstvé pochozí sklo, které se nejčastěji využívá pro realizaci skleněných schodišť, balkonů, teras či podlah. Schody a celé pochozí desky ze skla jsou naprosto nekonvenčním řešením a prvkem moderní architektury, které ve vašem interiéru vytvoří dojem, jako byste se vznášeli prostorem. Na rozdíl od jiných prvků ze skla se skleněné schody a pochozí sklo tradičně opatřují protiskluzovou úpravou nebo adhezními proužky, abyste na nich vždy bez problému udrželi rovnováhu.

Skleněné schody pak můžete opatřit i celoskleněným zábradlím, které lze použít jak pro vnitřní, tak vnější prostory. Právě skleněné zábradlí patří mezi prvky, které jsou nejen designové, ale také vysoce funkční.

V dnešní době sklo předčí řadu tradičních materiálů, a to zejména proto, že samo o sobě tvoří nejen konstrukční, ale i nosný prvek. Přitom zachovává ty nejvyšší bezpečnostní podmínky. Svou transparentností nijak nezatěžuje prostor a působí lehce, vzdušně, elegantně a velmi čistě v celém interiéru. Pokud se i vy rozhodnete pro moderní skleněný design a chcete, aby vše proběhlo hladce, obraťte se na specialisty v oboru, kteří se za kvalitu provedení mohou zaručit.

Související příspěvky

Trendem letošního podzimu jsou šedé podlahy

redakce

Nové bydlení bez rizika? S profesionální pomocí je to možné.

redakce

Vneste do kuchyně nostalgii. Vsaďte na rustikální kuchyň, kterou si zamilujete

redakce