TIPY

Oblíbili jste si minipivovary? Pořiďte si svůj vlastní

Zájem o minipivovary v posledních letech rapidně vzrostl – staly se oblíbeným lákadlem pro turisty a praktickým doplňkem pro majitele restaurací. Jak v pivním byznyse zazářit a proč o něm vlastně uvažovat?

Minipivovary jsou určeny především do restaurací a podobných zařízení, to ale neznamená, že si je nemůže pořídit v podstatě každý. Ať už jste zarytý milovník piva, pohybujete se v oblasti cestovního ruchu, vlastníte ubytovnu, kterou chcete něčím ozvláštnit, nebo uvažujete o razantní změně kariéry, díky minipivovaru zprostředkujete nevšední zážitek nejen turistům.

 

Pivní stezky – návštěva minipivovarů je samozřejmostí

Dnes se necestuje už jen za poznáním a malebnými místy, ale také za známými i méně známými pivovary. Někteří cestovatelé se v restauraci s minipivovarem pouze zastaví během dovolené a ze zvědavosti pivo vyzkouší, jiní se k nim vydávají cíleně. Zájem je o ně ve velkých městech, ale také na vesnicích. Už jen proto stojí za uvážení – pomohou do vašeho podniku nalákat více návštěvníků.

 

Pivo v lahvi? Raději minipivovar

Většina českých pivařů zastává názor, že točenému pivu se nic nevyrovná. Mnozí z nich raději navštíví vyhlášenou restauraci nebo pivní bar, než aby kupovali pivo v supermarketu.  Lahvová piva podle nich představují jen velmi slabý odvar. A co teprve piva v pet lahvích? O těch nechce pivní štamgast ani slyšet. Ale takové kvalitní domácí pivo z minipivovaru, který dokáže vyrábět více různých druhů a návštěvníky rychle zasvětí do výroby, to už by si i vybíravý pivní znalec dal říct. Jak ale vybrat ten správný minipivovar, který uspokojí i náročnější zákazníky?

Nechte si poradit – jaká je vaše plánovaná výrobní kapacita za rok? Veškeré příslušenství snadno pořídíte v e-shopu. Od základních setů až po sety pro skutečné znalce. Pořídit můžete mikropivovar pro menší i střední restaurace, stavebnicový minipivovar (zvládnete jej sestavit během několika hodin) i klasický restaurační pivovar (ten bývá vestavěný).

 

Minipivovary v lázeňství

Minipivovary se hodí také do hotelů a pivních lázní – tradiční káď, nebo sud piva je oblíbenou náhražkou vany. Často se umisťuje ven na terasu, aby hosté měli dokonalý výhled do okolní krajiny. A aby toho nebylo málo, můžou si přitom nerušeně vychutnávat zlatavý pivní mok. Po příjemné relaxaci následuje pivní exkurze, kde se o výrobě piva dozví všechno možné, a dokonce získají možnost výrobní proces sledovat. Asi tak nějak probíhá návštěva pivních lázní, ačkoliv pořadí se může lišit. V některých z nich můžou návštěvníci získat i pivní certifikát, který je označí za pivního znalce. Jedná se sice jen o humorné zpestření, ale jako dárek určitě potěší.

Jiné pivní lázně hrají spíše na středověkou notu – nabízí ochutnávku nejrůznějších druhů piv z minipivovaru, poslech dobové hudby, uvolňující koupel v zámeckém sklepení a odpočinek v luxusní historické komnatě.

Jestli uvažujete o něčem podobném, neváhejte se těmito nápady inspirovat. Nezapomeňte ale přidat také své vlastní. Protože jsou to právě nápadité myšlenky, co budí zájem.

Související příspěvky

Potřebujete brusné pásy pro pásové brusky? Poradíme vám, odkud je objednat

redakce

Vybírejte sedací soupravu pečlivě. Je to dominanta obýváku!

redakce

Úklidové společnosti a jejich náplň práce

redakce