TIPY

Terasa zvyšuje cenu nemovitosti

Vytvořit si na zahradě koutek, kde budete moci nerušeně nabírat energie, případně pořádat venkovní večírky, není zase tak složité, a dokonce ani nákladné ne. Na druhou stranu bez peněz se nebude jednat o nic extra. Nějaký ten stolek s židlemi, provizorní podlaha a možná i nějaká plachtová střecha nad tím vším nebudou vůbec působit dobře.

Mnohem lepší je sáhnout trochu hlouběji do peněženky a postavit si u domu terasu. Ta má mimo jiné výhodu i v tom, že může navýšit cenu nemovitosti o pěkných pár desítek až stovek tisíc.

Bez dobrého plánu nejde nic

Pokud se rozhodnete pro terasu, určitě byste měli nad touto volbou nějaký ten pátek pořádně zauvažovat, ideálně je dobré poradit se s odborníky na danou problematiku. Postavit něco takového nejde za den. Takovýto projekt stojí hromadu peněz, takže je vhodné být maximálně efektivní.

Zvažte dobře rozměry, způsob zastřešení i surovinu, ze které bude tvořena podlaha. Ta je totiž u terasy zcela zásadní a také zároveň i nejdražší.

Kterou surovinu vybrat?

Čistě hypoteticky může být terasa jen ohraničená plocha s několika židlemi a stolem, tedy bez podloží. Takovéto řešení však nevyhovuje takřka nikomu, takže nějakou formu podlahy byste určitě vybrat měli.

Chcete-li přirozený vzhled, klidně sáhněte po dřevě. Není sice tak super odolné jako třeba betonová dlažba, na druhou stranu lépe vypadá i voní. A jako bonus se po dřevě i mnohem lépe chodí.

Pozor na vlhkost

Terasová prkna je potřeba položit správně, jelikož i hodně odolné dřeviny mohou mít potíže s vodním živlem. Špatně položená dřevěná podlaha obvykle s postupem času začíná hnít, případně se do ní může pustit plíseň.

Abyste těmto scénářům zabránili, doporučuje se použít při pokládání distanční podložky od Gardina.cz, díky kterým bude podlaha lépe schnout.

Velmi důležitý je i ochranný nátěr, jenž působí protektivně nejen proti vodě, ale zároveň i vůči nepřátelskému hmyzu.

Související příspěvky

Proč stavět na zelené louce, když se dají opravit zchátrálé objekty?

redakce

Proč vaše fasáda zaslouží odbornou péči?

redakce

Chytrou domácnost můžete mít i vy

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.