BYT

Jaké jsou aktuální trendy v oblasti revizních dvířek pro domácnosti?

V každém bytě či rodinném domě jsou zabudované rozvody vody, plynu a elektřiny. Jsou vždy uschované za stěnami tak, aby nenarušovaly celkový design interiérů. Zároveň k nim ale majitelé a revizní technici musejí mít pohodlný přístup, takže je nelze zkrátka všude natrvalo zazdít. Při každé manipulaci byste pak museli rozbíjet dlaždičky, případně vrtat do stěn. Ke zpřístupnění slouží takzvaná revizní dvířka. Existuje jich hned několik variant.

Způsoby ovládání

Moderní revizní dvířka se dají poměrně snadno nainstalovat a ovládat. Buď mají příchytky, případně se otevírají kliknutím na určený bod. Obvykle se tato řešení aplikují v koupelnách a na toaletách. Trendem posledních let je snaha revizní dvířka co nejvíce skrýt tak, aby byla na první pohled prakticky neviditelná. Splývají pak třeba s obklady, takže si jich v koupelně a na WC ani nevšimnete.

Vychytávky

V prostorách koupelen se jednoznačně vyplácí vsadit na voděodolná revizní dvířka. Jde o efektivní řešení hlavně tehdy, mají-li být kupříkladu v těsné blízkosti sprchového koutu a vany, kde hrozí, že se stříkající voda dostane na jejich povrch. Obvykle se zde používají speciální desky, jež do sebe nevsakují vodu, ta po nich lehce stéká, aniž by zanechala nějakou neplechu. Dále je vhodné zvolit revizní dvířka s požární odolností, v budoucnu se vám mohou náramně vyplatit.

Materiály a cena

Revizní dvířka se v současné době nejčastěji vyrábějí z nerezového plechu, případně z plastu. Vnější část pak lze obložit tak, aby dvířka zapadla do interiéru.

Pokud vás zajímá, kolik moderní revizní dvířka stojí, pak vězte, že jejich cena začíná někde kolem 2 tisíc korun. Je samozřejmě nutné počítat také s určitými náklady na instalaci, pokud tedy nejste zručnými kutily a nezvládnete je nainstalovat svépomocí. V každém případě se jedná o důležitý bezpečnostní prvek, který by neměl chybět v žádné domácnosti.

Související příspěvky

Developerské projekty v Praze jako cesta k modernímu bydlení

redakce

Nejsme kaskadéři, ale úklidová firma, co se nebojí výšek

redakce

Lustry do obývacího pokoje a lustry do ložnice

redakce