TIPY

Jak vybrat odolnou podlahu

Při výběru podlahy byste měli přemýšlet, jak své bydlení zařídit útulně a funkčně zároveň. Mezi prioritami, při výběru podlahy, se často objevuje odolnost a životnost. Víte, jak vybrat vhodnou podlahu, která se hodí do bytu, domu, ale i průmyslového provozu?

 

Proč je vinyl oblíbený

Vinylové podlahy patří v současnosti mezi jedny z nejoblíbenějších podlah. Jsou skvělou volbou do mnoha místností a potěší vás nejen svým vzhledem, ale i odolností a dlouhou životností. Vybrat si můžete z mnoha dekorů, které dokážou věrně imitovat nejen dlažbu, ale také dřevo a kámen. Vinylové podlahy umístíte do průmyslového provozu i do komerčních prostor.

 

Výběr podle designu

Mnozí vybírají podlahové krytiny podle vzhledu. V takovém případě si lidé přejí přírodní materiály, například dřevo. Dřevěné podlahy sice dobře vypadají, ale musíte jim věnovat dostatečnou péči. Nezapomínejte na to, že dřevěné podlahy nejsou vhodné do bydlení, kde jsou domácí mazlíčci a mohou být mechanicky poškozeny i dětmi. Vinylová podlaha, případně pvc podlaha s dekorem dřeva je v takovém případě tou nejlepší volbou.

 

Cenné vlastnosti

Při stanovení priorit, co od podlahy očekáváte, se vám bude mnohem lépe vybírat. Pokud chcete odolnou podlahu, o kterou se nemusíte starat, stačí ji setřít čistou vodou, případně ji zamést a vysát, tak je vinyl to pravé. Tento druh podlahy je určen i pro náročné uživatele a nebudete se muset bát o drahé prostředky na čištění podlahy, případně opravu poškozených částí.

 

Další výhody vinylu

Mezi další výhody rozhodně patří pohodlná chůze po vinylu, který nenamáhá klouby. Vinylová podlaha je navíc příjemná i na dotek. Jedná se o hřejivý materiál, který se hodí nejen do obývacího pokoje, ale také do dětského. Není problém, aby si na tomto druhu podlahy hrály děti i na zemi. Případně jim do části místnosti umístěte koberec.

 

Odolnost proti vlhku a vodě

Žádanou výhodou vinylové podlahy je také odolnost proti vlhkosti a vodě. Vinyl se tak skvěle hodí do koupelny i na toaletu. Umístit je však můžete i do kuchyně nebo do místností, kde je podlahové topení. Do kuchyně se také hodí pvc podlaha, ze které se nečistota jednoduše setře, případně se mechanicky poškozená podlaha snadno vymění, na rozdíl od plovoucí podlahy a dřevěných parket.

 

Podlaha dovnitř i ven

Pokud vybíráte podlahu do garáže, případně do dílny, odolnost je u vás na prvním místě. Vyberte si z mnohých dekorů vinylové podlahy a dál se o ni nemusíte téměř starat. Každodenní zatížení na této podlaze nebude vidět ani po delší době. Vinylové podlahy vynikají svou odolností a dlouhou životností nad ostatními druhy podlahových krytin.

Související příspěvky

Jaké vybavení používají profesionální obkladači pro pokládku dlažby?

redakce

Čištění koberců Brno, se kterým budete maximálně spokojeni!

redakce

Žáruvzdorné sklo nepraskne jen tak …

redakce