TIPY

Tepelné čerpadlo si najde místo v mnoha rodinných domech. Proč se vyplatí investice do čerpadla?

Jako majitelé rodinného domu jistě máte starost s tím, jak jej provozovat co nejekonomičtěji, aby vás náklady nestály zbytečně moc finančních prostředků. Jedním z účinných způsobů, jak toho docílit, je pořízení tepelného čerpadla.

Tepelná čerpadla jsou zařízeními, která se dnes už běžně objevují zejména v novostavbách. Instalovat se však dají i do starších rodinných domů.

Při pořízení čerpadla zvažte, jaký typ pro vás bude nejvýhodnější. Nezáleží přitom jen na finančních možnostech, ale vzhledem k charakteru čerpadel i na zdrojích.

 

Jak zařízení fungují a kolik jejich využíváním ušetříte?

Tepelná čerpadla získávají energii z vnějších obnovitelných zdrojů. Dle typu buď ze vzduchu, vody či země. Následná získaná energie se ve výměníku přemění v teplo. Jím pak můžete nenákladným způsobem vytápět část vaší domácnosti, potažmo i celý objekt, je-li příslušné tepelné čerpadlo dostatečně výkonné. Dále lze teplo využít k ohřevu pitné či užitkové vody, kterou v domě spotřebováváte. Ušetříte tak náklady za přívod elektřiny či teplé vody z centrální sítě. Ročně se takto dají uspořit tisíce korun, což znamená poměrně rychlou návratnost původní investice. Navíc existují státní dotace na tepelná čerpadla, díky nimž vás nákup zařízení může vyjít ještě mnohem levněji, následná návratnost peněz se tak ještě více urychlí.

 

Další důvody pro pořízení tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo je ekologickým zařízením. Proto tedy rozhodně má své oprávněné místo. Pomáhá snižovat emise v ovzduší. Čím více tepelných čerpadel je v provozu, tím menší je závislost společnosti na tradičních zdrojích, mezi něž se řadí zejména uhlí. Pořízením tepelného čerpadla do domácnosti tak uděláte dobrou věc nejen pro svoji peněženku a domácí rozpočet, ale také pro životní prostředí.

Související příspěvky

Nenechávejte sprejery ničit váš majetek. Odstraňování, anti graffiti Brno

redakce

Kamerový systém: proti čemu jej zabezpečit?

redakce

Starosti s mytím oken jsou pryč. Je tu nano impregnace!

redakce