TIPY

Zútulněte dětský pokoj za pomoci LED osvětlení

Dětské pokoje jsou místem, kde mohou ožívat všechny postavy z pohádek, legend a bájí. Podtrhněte jeho magickou atmosféru s LED osvětlením, jež vám nabízí řadu kreativních řešení, která vám pomohou dětský pokoj zútulnit. Jak vybrat vhodné LED osvětlení na stěnu, jak můžete využít populární LED pásky na dálkové ovládání a jak zvolit správnou barvu světel?

Rozdělte dětský pokoj na více zón

Ať už vybavujete pokoj pro malé dítě, školáka nebo studenta, měli byste si vždy uvědomit, že dětský pokoj má více zón, a to mu je potřeba přizpůsobit i výběr osvětlení do dětského pokoje.

Základem by mělo být centrální osvětlení ve formě stropního svítidla, to byste měli umístit do středu místnosti. Lustr by měl poskytovat světlo s intenzitou kolem 5 000 lumenů a ideální je i možnost jeho stmívání. Zejména u starších dětí můžete volit stropní svítidlo, jehož intenzitu i barvu si mohou děti ovládat mobilním telefonem. Při chystání věcí na následující den tak mohou využít plnou intenzitu světla a při večerních aktivitách, než si půjdou lehnout, mohou intenzitu světla ztlumit.

V dětských pokojích pro malé děti a děti mladšího školního věku jsou velmi populární výrazné tapety nebo malby na zdi s oblíbenými pohádkovými hrdiny. Právě u této stěny pak bývá umístěna zóna na hraní. Abyste podtrhli pohádkovou atmosféru a zvýraznili tyto motivy, je vhodné pořídit i nástěnné světla do dětského pokoje. Ty mohou mít formu kouzelných LED pásku, u nichž s dálkovým ovladačem nastavíte nejen požadovanou intenzitu světla, ale i jeho barvu. Podtrhnete tak kouzelnou atmosféru pokoje, díky níž se dětská fantazie rozvíjí. Kolem princezen tak mohou svítit světla na zámku, v případě aut či transformerů můžete použít i barevné efekty, kterých v oblíbených animovaných filmech není nikdy dost.

Součástí pokoje pro školáka a studenta je i pracovní kout s psacím stolem, kde by neměla chybět výkonná lampa. Světelný zdroj v lampě by měl být umístěn asi 40 cm nad stolem, dále by měla být nastavitelná, aby si dítě mohlo posvítit na jakoukoli část stolu a svítivost by měla být 5 000 lumenů či vyšší.

Další zónou, na kterou byste v dětském pokoji neměli zapomenout, je zóna odpočinková, kde se nachází postel a noční stolek. Právě na něm by měla být umístěna lampa s nízkou svítivostí a teplým tónem světla. Dítě si ji může rozsvítit, když ráno vstává nebo těsně před spaním. Teplý tón světla nenarušuje spánkový cyklus jako bílé světlo a je tak výrazným pomocníkem pro pohodový spánek a usínání.

Noční lampičky mohou být praktickým pomocníkem, pokud si vaše dítě přivyká na spaní o samotě nebo zápasí strachem ze tmy. Díky nočním lampičkám, usnou děti s pocitem bezpečí.

Proč volit do dětského pokoje LED osvětlení?

Když vybíráte osvětlení do dětského pokoje, jistě chcete, aby bylo pro děti maximálně bezpečné. Třeba v případě lampiček na večerní čtení nebo u psacích stolů se můžete stát, že se žárovky v lampičce dotkne. Klasické žárovky bývají horké a hrozí tak popálení prstů. LED osvětlení nabízí tu výhodu, že se nezahřívá a jedná se tak o vhodnou volbu i k dětem předškolního věku.

Nezapomeňte na noční světla po cestě na toaletu

Pokud máte malé děti, měli byste se zamyslet i nad světly s pohybovými senzory, které můžete umístit podél cesty na toaletu. Vaše dítě tak zvládnu cestu bez zbytečného strachu, ale eliminujete tak i možnost úrazů, pokud na cestě zůstala nějaká zapomenutá hračka.

Související příspěvky

Vlastní udírna zlepší nejen zimní měsíce

redakce

Jak se správně postarat o terárium pro chameleona?

redakce

Cena plynu: Víte, jak se počítá?

redakce