TIPY

Střežte svůj majetek, i když u něj zrovna nestojíte

Pohyb osob, které na daném místě nemají co dělat, kontrola zboží před nenechavýma rukama, ale i opatření proti zlodějům či jiným výtržníkům, kteří mohou ohrozit váš majetek. Dříve byla situace poněkud složitější. Dnes už vaše oči bezpečně nahradí propracovaný kamerový systém.

 

Vystraší, odradí a ještě zaznamená

Jak v prostorách průmyslového provozu, tak na veřejném prostranství nebo doma jsou lidé zvyklí používat běžnou zabezpečovací techniku s detektory a nejrůznějšími čidly. Kamerové systémy tuto ochranu movitých i nemovitých věcí skvěle doplňují.

Jistě v televizi denně vídáte zloděje, které usvědčily právě nainstalované kamery. Ono totiž už dnes nestačí zloděje či útočníky pouze vystrašit atrapou kamery. V řadách zločinců totiž stále přibývá nenechavců, jež neodradí pouhý pohled na přístroj na zdi. A tak je na místě jejich čin zaznamenat a následně použít záznam jako důkazní materiál na policii či u soudu. Úspěchy již slaví ve Velké Británii, kde kamerový systém usvědčil a dostal za mříže mnohem více pachatelů trestných činů, než tomu bylo dříve.

 

Kamera se může spustit s alarmem

Kamerový systém je nazývám také CCTV, což v překladu znamená uzavřený televizní systém (closed circuit television). Kamery umístěné v různých zákoutích nepřetržitě monitorují prostor, který chcete mít pod dohledem. Vy nebo ochranka pak můžete pozorovat veškeré dění na monitoru před sebou. Vše se zaznamenává.

Velkou výhodou jsou také kamery, které se zapnou ve chvíli, kdy se spustí alarm, tedy pouze v případě narušení. Nemusíte tedy následně procházet sáhodlouhé záznamy, ale na dotyčného si posvítíte právě ve chvíli, kdy dělal, co neměl.

 

Kamera propojená s počítačem? I to už jde

Jistě vás potěší, že ke kamerovému systému už nemusíte pořizovat speciální monitor. Stačí ho totiž propojit s internetovou sítí, a to na jakoukoli vzdálenost. Kamery pak můžete ovládat na dálku a vše sledovat nejen na svém notebooku, ale třeba i chytrém mobilním telefonu.

Instalace kamerových systémů trvá jen chvíli, neomezí váš běžný život ani chod firmy. A ještě ochrání to, co je pro vás nejdůležitější.

Související příspěvky

Jak nenaletět? Přečtěte si nejčastější typy podvodů s pronajímanými byty

redakce

Máte to „za pár“? Pokud vás čeká stěhování Praha, dobře vybírejte

redakce

LED osvětlení je levným způsobem, jak zajistit dobré světelné podmínky v domácnosti

redakce