TIPY

Potřebujete brusné pásy pro pásové brusky? Poradíme vám, odkud je objednat

Ve strojírenské výrobě i řemeslné dílně se používají brusné pásy, které jsou k dostání v mnoha rozměrech a s různou zrnitostí. Pokud tedy potřebujete brusný pás požadovaného rozměru, nejprve je potřeba najít spolehlivého dodavatele, který se chlubí širokým sortimentem. V následujících řádcích vám jednoho takového představíme.

V první řadě je nezbytné podotknout, že brusný pás může být standardní, ale i prémiový. Účel obou variant je jednoznačný – brousit a leštit nerez, případně uhlíkovou i kalenou ocel. Specifickou kategorií jsou brusné pásy pro pásové brusky.

Jaký materiál chcete brousit?

Ujasněte si, s jakým materiálem plánujete pracovat, protože některé brusné pásy se používají jen na kov, jiné jsou určené k dokončování a leštění. Právě k druhému účelu se používá 3M Trizact pro jemné broušení. Odjehlení a sjednocení povrchu zvládnou brusné pásy z materiálu 3M Scotch Brite. Setkáte se také s obchodním označením 3M CUBITRON II, kterým je pojmenované přesně tvarované keramické zrno.

Co se týče rozměrů, nejčastěji se používají brusné pásy 50×1500 mm a 50×2000 mm, ovšem zakoupit se dají bez problémů i méně běžné rozměry. V případě, že máte specifické požadavky na rozměry a zrnitost, není problém nechat vyrobit brusný pás i na míru.

Kde objednat brusné pásy?

Technologie se neustále zdokonalují, což platí i pro natolik specifickou oblast, jako jsou brusky a brusné pásy. Jestliže hledáte vhodného dodavatele, který má v nabídce moderní produkty, obraťte se na společnost PISKAČ a syn a.s. Výhodou je, že má zboží skladem, a tak objednávky expeduje do druhého dne. Doprava je zdarma při objednávce nad 2 000 Kč bez DPH, tudíž ještě i ušetříte nemalé peníze. V portfoliu najdete nejen brusné pásy a brusivo, ale také lepidla, lepicí pásky a osobní ochranné či pracovní pomůcky.

Související příspěvky

Bio enzymatické prostředky jako efektivní pomoc

redakce

Imitace dlažby jako trend nebo výhodný krok?

redakce

Problikává vám vaše LED žárovka? Poradíme vám, co s tím

redakce