TIPY

Pružinové matrace stále mají své příznivce? Mají potřebnou kvalitu?

V oblasti matrací do postelí je v současné době na trhu doslova přetlak. Stále jsou vyvíjeny nové, moderní a chytré materiály, o kterých výrobci tvrdí, že mají pro spánek ty nejlepší účinky. I přes velký růst matrací z moderních materiálů, jako je chytrá pěna, latex, líná pěna a dalších, jsou stále jedním z nejoblíbenějších druhů u veřejnosti zejména pružinové matrace. Mohou ale splňovat pružinové matrace současné náročné požadavky na komfort?

 

Zapomeňte na pružinové matrace v postelích babiček

Velké procento z nás si pod pojmem pružinové matrace představí matrace, na kterých jsme spávali u babiček v rozvrzaných postelích, kde spaní bylo zároveň i masáží celého těla od kovových pružin. Od té doby ale už technologie výroby ve všech odvětvích značně postoupily dopředu a oblast pružinových matrací není výjimkou. V současných pružinových matracích pružiny vůbec necítíte. Jsou totiž uprostřed matrací a z vrchní i spodní strany jsou další vrstvy.

 

2 druhy pružinových matrací

Všichni jistě známe klasické pružinové matrace, kde je uprostřed jeden kompaktní rošt z ocelových pružin. Takové matrace na trhu stále jsou, ale přibyl k nim ještě jeden, moderní druh. Konkrétně se jedná o taštičkové matrace, kde pružiny jsou tvořeny mnohem větším počtem jemnějších taštičkových pružin. Taštičkou matrace jsou také označovány, jako matrace pružinové nové generace.

 

Hlavní přednosti pružinových matrací?

Pružinové matrace se vyrábí ve všech variantách velikostí. Nejvyhledávanější jsou matrace 120×200 cm. Disponují také výraznou dobou životnosti. Využít se dají na pevný rošt i na pevnou desku. Vnitřek matrací je vzdušnější, což minimalizuje usazování prachu a alergenů v matracích. Ať už matrace pružinové, nebo taštičkou, oba druhy se skvěle přizpůsobují tělu v jakékoliv poloze. Bohužel matrace s ocelovými pružinami se nehodí na polohovatelné rošty.

Související příspěvky

Změna interiéru – snadno, levně a rychle

redakce

České ručičky aneb patenty českých firem, které zlepšují naše bydlení i kvalitu života

redakce

Pojištění domácnosti a nemovitosti musíte průběžně aktualizovat. Nebo ne?

redakce