TIPY

Práce realitního makléře je skvělou příležitostí pro podnikavé a schopné

Hledáte novou práci? Najít tu pravou často není žádná hračka. Každému se navíc nepodaří nastartovat kariéru v oboru, který vystudoval; mnohé osud nakonec zavane na úplně jinou dráhu, než si původně představovali. Zejména ti, kdo mají podnikavého ducha a zároveň schopnosti samostatně si organizovat práci, často dospějí k poznání, že je pro ně ideální samostatná výdělečná činnost. Patříte mezi ně? Pak by pro vás mohla být dobrou volbou práce realitního makléře.

 

Co práce realitního makléře obnáší?

Jak jistě víte, realitní makléř se zabývá prodejem nemovitostí. Rozsah práce realitního makléře je ale mnohem širší. Měl by zvládnout uspokojit přání klientů a dokázat jim pomoci v celé řadě záležitostí. Realitní makléř tak není jen prodejcem, ale také finančním i právním poradcem, který dokáže klientům efektivně asistovat. Mnohem více času než v kanceláři tráví realitní makléř v terénu na schůzkách s klienty a prohlídkách nemovitostí. A v případě potřeby jedná i s katastrálním úřadem, bankami a exekučními společnostmi.

 

Je pro vás práce v realitách ta pravá?

Láká vás práce v realitách? Ujasněte si, zda pro ni máte předpoklady. Správný realitní makléř by měl být schopen dobře si organizovat práci a zvládnout vstřebat právní a finanční problematiku, která souvisí s jeho oborem. Navíc musí být komunikativní, vstřícný, empatický a asertivní. A také časově flexibilní; čas od času má realitní makléř práce nad hlavu.

 

Stát se realitním makléřem může každý

Nevíte, jak se stát realitním makléřem? V první řadě budete potřebovat živnostenský list. Realitní makléř není zaměstnanec, ale podnikatel se vším všudy. Není nutné zakládat si hned vlastní realitní kancelář. Pod svá křídla vás ráda vezme realitní kancelář RE/MAX Anděl, která vám poskytne prostor i pečlivé vedení. Vítáni jsou i začátečníci. A jaký má realitní makléř plat? Plat realitního makléře odpovídá jeho nasazení a schopnostem. Nejedná se o mzdu, ale o provize z úspěšných prodejů.

Související příspěvky

Znáte moderní způsoby regulace vytápění? Naučte se, jak ušetřit ještě více

redakce

Nádrže na dešťovou vodu jako náhradní zdroj v období sucha

redakce

Nábytek pro takzvaná bílá povolání

redakce