TIPY

Jaké výhody mají peletové krby a kamna?

Přítomnost kamen či krbu v domácnosti dodá celému domovu na útulnosti. V chladných a pošmourných dnech se přímo nabízí posedět si u nich a pouze relaxovat. To ovšem není jediný důvod, proč si kamna či krb do svého domova pořídit. Vhodně zvolený typ kamen vám sníží účty za energie a zároveň si budete moci užívat tepla domova celoročně. Proč investovat do peletových kamen?

Dřevěné pelety jsou skvělým zdrojem tepla

Palivem, které se do peletových krbů a kamen používá, jsou dřevěné pelety. Vytápění s nimi si zamilujete, protože pelety na topení jsou ekologickým topivem, které má skvělou výhřevnost. Mají podobu malých slisovaných dřevěných válečků, a díky tomu se s nimi snadno manipuluje. Po hoření zanechávají minimum popela. Díky tomu jsou kamna a krby na pelety snadné na údržbu a zajistí vám čistý provoz.

Jednoduchá obsluha peletových krbů a kamen

Kromě toho, že topení peletami nabízí samé výhody, obsluha peletových krbů a kamen je snadná a téměř nulová. Pelety stačí doplňovat do zásobníku jednou za pár dní. Krb či kamna jde dokonce nastavit i na dálku a ovládat s pomocí displeje, termostatu, a dokonce lze ovládání propojit také s mobilním telefonem či tabletem.

Teplo domova celoročně a za výhodné ceny

Kromě toho, že krb či kamna dodají domovu na útulnosti, spolehlivě vyhřejí celou místnost a zajistí vám teplo domova i v třeskutých mrazech. To navíc za velmi nízké ceny. Díky tomu, že výhřevnost dřevěných pelet je velmi vysoká, protopíte málo topiva. Pořizovací cena pelet je ještě k tomu i velmi nízká a rozhodně se vyplatí využít jarní slevy a nachystat si zásobu na další topnou sezónu.

Využití kotlíkových dotací se vyplatí

S blížícím se zářím 2022 vyvstal před řadou českých domácností otazník. Protože začne platit zákaz používání kotlů I. a II. emisní třídy, bude muset spoustu domácností přejít na jiný druh vytápění. V takovém případě se zcela jistě vyplatí využít kotlíkových dotací a přejít na vytápění peletami. V porovnání s ostatními druhy vytápění totiž právě pelety vychází nejvýhodněji. Nabízí nejlepší poměr ceny a výkonu a zároveň kombinují vysokou účinnost s nízkou zátěží ovzduší.

Neopakovatelná atmosféra

O útulnosti místností, ve kterých jsou přítomná kamna, jsme se již zmínili několikrát, ale co teprve taková atmosféra posezení u krbu? Díky pohledu do plamenů se budete moci vrátit ve vzpomínkách do dětství, užívat si romantiku s partnerem a dopřávat si příjemnou relaxaci celoročně. Krbová kamna dokážou hotové divy – a jako mávnutím kouzelného proutku promění celou atmosféru nejenom místnosti, ve které budou, ale celého domova. Přeneste se do chatičky v alpách pouhou koupí kamen.

Topte ekologicky, výhodně a ušetřete při pořízení peletových kamen díky kotlíkovým dotacím.

Související příspěvky

Kvalitně zpracované plexisklo uspokojí požadavky i těch nejnáročnějších

redakce

Stojí vás stavební stroje více, než jste si představovali?

redakce

Pramenitá voda a automaty na vodu

redakce