TIPY

Jaké výhody mají peletové krby a kamna?

Přítomnost kamen či krbu v domácnosti dodá celému domovu na útulnosti. V chladných a pošmourných dnech se přímo nabízí posedět si u nich a pouze relaxovat. To ovšem není jediný důvod, proč si kamna či krb do svého domova pořídit. Vhodně zvolený typ kamen vám sníží účty za energie a zároveň si budete moci užívat tepla domova celoročně. Proč investovat do peletových kamen?

Dřevěné pelety jsou skvělým zdrojem tepla

Palivem, které se do peletových krbů a kamen používá, jsou dřevěné pelety. Vytápění s nimi si zamilujete, protože pelety na topení jsou ekologickým topivem, které má skvělou výhřevnost. Mají podobu malých slisovaných dřevěných válečků, a díky tomu se s nimi snadno manipuluje. Po hoření zanechávají minimum popela. Díky tomu jsou kamna a krby na pelety snadné na údržbu a zajistí vám čistý provoz.

Jednoduchá obsluha peletových krbů a kamen

Kromě toho, že topení peletami nabízí samé výhody, obsluha peletových krbů a kamen je snadná a téměř nulová. Pelety stačí doplňovat do zásobníku jednou za pár dní. Krb či kamna jde dokonce nastavit i na dálku a ovládat s pomocí displeje, termostatu, a dokonce lze ovládání propojit také s mobilním telefonem či tabletem.

Teplo domova celoročně a za výhodné ceny

Kromě toho, že krb či kamna dodají domovu na útulnosti, spolehlivě vyhřejí celou místnost a zajistí vám teplo domova i v třeskutých mrazech. To navíc za velmi nízké ceny. Díky tomu, že výhřevnost dřevěných pelet je velmi vysoká, protopíte málo topiva. Pořizovací cena pelet je ještě k tomu i velmi nízká a rozhodně se vyplatí využít jarní slevy a nachystat si zásobu na další topnou sezónu.

Využití kotlíkových dotací se vyplatí

S blížícím se zářím 2022 vyvstal před řadou českých domácností otazník. Protože začne platit zákaz používání kotlů I. a II. emisní třídy, bude muset spoustu domácností přejít na jiný druh vytápění. V takovém případě se zcela jistě vyplatí využít kotlíkových dotací a přejít na vytápění peletami. V porovnání s ostatními druhy vytápění totiž právě pelety vychází nejvýhodněji. Nabízí nejlepší poměr ceny a výkonu a zároveň kombinují vysokou účinnost s nízkou zátěží ovzduší.

Neopakovatelná atmosféra

O útulnosti místností, ve kterých jsou přítomná kamna, jsme se již zmínili několikrát, ale co teprve taková atmosféra posezení u krbu? Díky pohledu do plamenů se budete moci vrátit ve vzpomínkách do dětství, užívat si romantiku s partnerem a dopřávat si příjemnou relaxaci celoročně. Krbová kamna dokážou hotové divy – a jako mávnutím kouzelného proutku promění celou atmosféru nejenom místnosti, ve které budou, ale celého domova. Přeneste se do chatičky v alpách pouhou koupí kamen.

Topte ekologicky, výhodně a ušetřete při pořízení peletových kamen díky kotlíkovým dotacím.

Související příspěvky

Stylově vybavit roubenou chalupu není jednoduché

redakce

Babské“ rady na čištění koberce nemusí být vždy ideální

redakce

Tři pravidla pro fungující propojení kuchyně s obývákem

redakce