Search

Pořád jste nevyřešili tepelné ztráty, i když je zima už za dveřmi?

Bojíte se, že budete muset svůj rodinný dům vytápět, ale spousta tepla opět unikne téměř bez užitku? Jestli máte rodinný dům, musíte počítat i s tím, že jeho izolační vlastnosti jsou rok od roku nižší. Topná sezona začíná a možná jste si právě až teď uvědomili, že jste proti unikání tepla neudělali přes léto vůbec žádná opatření. Tak v letošním roce je navýšená pravděpodobnost, že budou výdaje ještě vyšší. A to i v případě, že zima bude mírnější, než ta uplynulá. A to díky tomu, že váš dům je zase o rok starší a hůře drží teplo uvnitř.

 

Stále se to dá vyřešit elegantním způsobem

Teploty jsou stále nižší. Topnou sezonu v domácnostech nezahájili jen milovníci otužování. Ve všech ostatních domácnostech byla už topná sezona dávno zahájena. Ani teď ještě není pozdě provést opatření proti celkovým ztrátám tepla. Když byste chtěli provést zateplení fasády, tak na to už je opravdu pozdě. I výměna oken by v těchto teplotách znemožnila plnohodnotné využívání domácnosti a navíc okna nejsou vyrobena ze dne na den a museli byste pár týdnů čekat. Ještě stále existují i další alternativy, jak dokázat efektivně snížit ztráty za vytápění. Přemýšleli jste třeba na zateplení stropů a půd?

 

Najděte si to správné řešení

Dejte si opravdu velký pozor, jak svůj dům vybavíte. Ne všechna řešení jsou tak účinná, jak byste potřebovali. Zateplení půdy je až několikrát levnější, než klasické zateplení fasády a dokonce než výměna oken. Jak velké množství tepla vlastně může unikat vaším stropem? Jak se chová vzduch, když se zahřeje– snižuje se jeho hmotnost. Čím je vzduch teplejší, tím je jeho hmotnost nižší a stoupá směrem nahoru– tedy k vašemu stropu. Když narazí na nezateplený strop, projde jím jako nůž máslem. Když ale narazí na půdní prostory, které jsou izolované, zůstane v místnosti a ta není nadále potřeba tolik vytápět – je to jednoduché.

Foukaná minerální izolace je ideální řešení

Vždy, když budete zateplovat svůj dům, měli byste se zaměřit na způsoby, které jsou dostatečně účinné a nestojí příliš mnoho peněz. I takové se dají najít. Například foukané minerální izolace. Tento materiál na půdách všech rodinných domů vytvoří jednolitou izolační vrstvu se skvělými tepelně-izolačními parametry bez negativních tepelných mostů. Materiál nesléhá, je odolný proti vlhku, požáru a dokonce i hlodavcům. Specializovanou společností pro tento druh zateplení je na našem území tým vystupující pod názvem Foukané izolace s.r.o. s více než 20-ti roky tradice. Podle druhu střechy a vašich požadavků dokáží vybrat ten nejvhodnější materiál. Vše je možné stihnout ještě do přicházející zimy. Samotný proces zateplení na průměrných střechách rodinných domů totiž trvá pouze jedno odpoledne.

Detailní informace najdete na internetových stránkách www.foukaneizolace.cz.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *